Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Loode-Eesti tuulepargi keskkonnamõju hindamise aruanne sai Kliimaministeeriumi heakskiidu (2024-01-04 07:01:28)


Enefit Green soovib Loode-Eesti rannikumerre rajada tuuleparki võimsusega kuni 1100 MW. Kavandatava tuulepargi asukohaks kaalutakse Hiiumaa rannikust loode- ja põhjasuunas vähemalt 12 km kaugusel asuvaid madalaid. Kliimaministeerium määras heakskiidetud aruande põhjal terve rea keskkonnanõudeid.

Kliimaministeeriumi otsuse kohaselt tuleb tuulepargi püstitamisel eelistada keskkonnamõju hindamise (KMH) aruandes alternatiivide võrdluses eelistatuks osutunud alternatiivi 4. Leevendusmeetmete rakendamisel teeb see tuulepargi koguvõimsuseks 960 MW (48 tuulikut ühikvõimsusega 20 MW). Merekaabli puhul tuleb eelistada asukoha alternatiivi 3. Tuulepargi ehitamisel ja kasutamisel tuleb arvestada KMH aruandes toodud leevendus- ning seiremeetmeid, uuringute ja seire tulemustest lähtuvalt tuleb vajadusel leevendusmeetmeid ka ajakohastada.

Kliimaministeeriumi hinnangul on KMH aruandele esitatavad nõuded täidetud. Muuhulgas on antud ülevaade kavandatavast tegevusest ja selle alternatiividest, kirjeldatud eeldatavalt mõjutatava keskkonna seisundit ning hinnatud kavandatava tegevuse ja selle alternatiividega kaasnevat olulist keskkonnamõju. Samuti on võrreldud alternatiive ja toodud nende paremusjärjestus. On esitatud ebasoodsa keskkonnamõju leevendus- ja seiremeetmed. Läbi on viidud Natura hindamine. Aruanne sisaldab ka ülevaadet avalikustamise etappidest.

Loode-Eesti rannikumere tuulepargi  KMH menetlus on kestnud alates 2006. aastast. Kliimaministeeriumi keskkonnakorralduse ja kiirguse osakonna nõunik Rainer Persidski selgitas, et KMH menetluse pikaajalisusel on mitmeid objektiivseid põhjuseid, millest olulisim on see, et KMH käigus tehtud uuringud, avalikustamise tulemused ja tuulikute arendustööd on  projekti muutnud.

KMH aruande heakskiitmine ei tähenda, et peatselt alustatakse tuulepargi ehitustöödega. Enne on vajalik läbi viia planeerimismenetlus koos keskkonnamõju strateegilise hindamisega.

Heakskiidetud KMH aruanne on leitav Kliimaministeeriumi kodulehelt.

 

Allikas: Kliimaministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.