Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Suvel saab Tartus pangakaarti hakata kasutama isikustatud bussikaardina (2024-01-03 11:19:05)


Tartu ühistranspordivõrgu piletimüügi- ja infosüsteemide uus lepinguperiood Ridango ASiga toob kaks olulist muudatust. Pangakaarti saab edaspidi isikustada ja kasutada bussikaardina ning uue välimuse saavad bussipeatuste infotablood.

 

Tartu abilinnapea Raimond Tamm ütles, et piletimüügiga ning busside reaalajainfosüsteemiga seonduvate tark- ning riistavaralahenduste hankimine samalt ettevõttelt tagab eeldatavasti ühtlase kvaliteedi ja paneb vastutuse teenuse toimimise eest ühele konkreetsele partnerile. „Mul on väga hea meel on selle üle, et peatselt saavad välja vahetatud olemasolevad bussipeatuste infotablood, mille töökindlusega on meil viimastel aastatel olnud probleeme. Lisaks ootavad ees arendustööd, et pangakaarte saaks hakata kasutama isikustatud bussikaartidena. See annab näiteks võimaluse kasutada mobiiltelefonis olevat virtuaalset pangakaarti isikustatud bussikaardina,“ ütles Tamm.

 

Isikustatud pangakaarti saab Tartus bussikaardina kasutama hakata alates 1. juulist. Seni on pangakaardiga saanud osta vaid soodustuseta tunnipileteid, suvel lisandub võimalus pangakaardile osta ka perioodipileteid ja tartlastele mõeldud sooduspileteid. Bussis saab enda sõidu tuvastada kas füüsilise või nutitelefoni virtuaalse pangakaardiga. Uuendus teeb ühistranspordi eest tasumise kasutajale mugavamaks ja vähendab vajadust toota ning kaasas kanda liigsel hulgal plastikut. Kasutusele jäävad ka praegused bussikaardid ja rattaringluse rattaid saab avada ainult eraldi bussikaardiga.

 

Bussipeatustes olevad digitaalsed infotablood asendatakse uutega, mis annavad infot busside liikumisest reaalsajas ning nende oodatavast saabumisest. Nii tabloode hooldus kui ühissõidukite liikumise jälgimiseks vajalike seadmete ning tarkvara töös hoidmine on uues hankes Ridango ülesanne.

 

Tartu linnavalitsus tunnistas linna ühistranspordivõrgu piletimüügi- ja infosüsteemide uue hanke võitjaks Ridango ASi. Uus lepinguperiood algab 1. juulist 2024 ja kestab 5 aastat. Võidukakas osutunud pakkumuse maksumus oli 26 998 eurot kuus (ilma käibemaksuta).

 

Allikas: Tartu uudised


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.