Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Novembrikuu kinnisvaraturul suuri üllatusi ei toonud (2023-12-21 11:45:08)Maa-ameti andmetel tehti 2023. aasta novembris kinnisvaraturul 3288 ostu-müügitehingut, mida on 8 protsenti vähem kui eelmine aasta samal ajal ning ligi 3 protsenti vähem kui eelnenud kuul. Tehingute koguväärtus oli ligi 328 miljonit eurot.

 

Eluruumina müüdud korteriomandiga tehti 1751 tehingut, hoonestatud maadega 528 tehingut ning hoonestamata maadega 818 tehingut, mida oli vastavalt 4, 13 ja 12 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal.

 

Tallinnas tehti 687 korteritehingut, mida oli 4 protsenti rohkem kui 2022. aasta novembris. Tehinguid uute korteritega toimus pealinnas 7 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal, kuid korterite järelmüük kasvas aasta võrdluses 8 protsenti. Pärnu korteriturul toimus novembris 59 korteritehingut, mis on selle aasta Pärnu korteriturul keskmine tulemus. Tartus müüdi novembris 155 korterit, mida on 30 protsenti rohkem kui aasta eest samal ajal.

 

Novembris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 3105 eurot ning aastaga on ruutmeetri hind jäänud sisuliselt samale tasemele. Sealhulgas pealinna uue korteri ruutmeeter maksis novembris keskmiselt 4141 eurot ja vanema korteri ruutmeeter 2774 eurot. Aastane hinnakasv on uute korterite puhul ligi 10 protsenti ning järelmüükide ruutmeetri hinnatase on 3,5 protsenti suurem kui mullu novembris. Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 2732 eurot, mis tähistab aastast kavu 8 protsenti. Pärnu korteri ruutmeetri keskmine hind oli novembris 2248 eurot ning aastases võrdluses on keskmine hind kasvanud ligi 3 protsenti.

 

Detailsem novembrikuu ülevaade Maa-ameti kodulehel.

Jooksvalt on võimalik statistikaga tutvuda kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonnas.                 

 

Allikas: Maa-ameti 21.12.2023 pressiteade                                    


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.