Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Uuest aastast tõusevad rongipiletite maksimaalsed piirhinnad (2023-12-18 06:40:50)


Regionaalminister Madis Kallas allkirjastas määruse, mille kohaselt tõstetakse uuest aastast rongipiletite maksimaalseid piirhindu. Piirhindade tõusu on tinginud Eesti Raudtee infrastruktuuri kulude kasv, aga ka üldine hindade kallinemine.

2022. aastal kasvas tarbijahinnaindeks Statistikaameti andmetel aasta varasemaga võrreldes üle 19%. Kasvanud kulude katteks tõusevad rongipileti maksimaalsed hinnad praegusega võrreldes keskmiselt 10%. Ministri sõnul oli uute piletihindade määramisel oluline, et sõidupileti hinnatõus ei vähendaks reisijate huvi rongide kasutamise vastu. „Hinnad on paratamatult kasvanud kõigis sektorites ning see väljendub ka kasvavates raudtee infrastruktuuri kuludes. Meie eesmärk on jätta hinnad reisijatele vastuvõetavaks, et reisijate arv ei langeks,“ ütles regionaalminister Madis Kallas. „Raudteede kvaliteedi ja ohutuse tagamiseks on arusaadavalt vaja teha investeeringuid ning oluline on, et inimestele pakutaks turvalist, mugavat ja kvaliteetset ühistransporti ka edaspidi."

Peamiselt suurendatakse määrusega sõidukilomeetri ja piletihinna maksimumhinda. Ühe tsooni pileti hinda on kavas tõsta seniselt 1,60 eurolt 1,80 euroni. Mitut tsooni läbivaid piletihindu tõstetakse ligikaudu 10 protsenti. Uued rongipiletite piirhinnad hakkavad piirmäärad hakkavad kehtima alates 2024. aasta 1. jaanuarist.

Viimati tõusid rongipiletite hinnad kaks aastat tagasi, 1. jaanuaril 2022.

 

Allikas: Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.