Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti Omanike Liidu pressiteade (2023-12-11 12:54:10)


Eesti Omanike Keskliidu pressiteade 11.12.2023:

Euroopa Parlamendi ja nõukogu vaheline poliitiline kokkulepe säilitab omanikule otsustusõiguse eluhoone energiatõhususe osas

Peale ligi kaks aastat kestnud läbirääkimisi saavutasid Euroopa Parlament ja nõukogu 7. detsembril 2023 poliitilise kokkuleppe hoonete energiatõhususe direktiivi osas, mis on oluline verstapost ka Eesti hoonetele.

Eesti Omanike Keskliit tervitab läbirääkimiste tulemust, millega kehtestatakse hoonete energiatõhususele ambitsioonikad eesmärgid, kuid säilitatakse samal ajal omanikele paindlikkus eesmärgi saavutamisel. Eelnimetatud paindlik lähenemine väljendub selles, et energiatõhususe miinimumstandardid on kokkuleppe koheselt vabatahtlikud. Samal ajal tuleb liikmesriikidel tagada, et kogu elamufondi keskmine primaarenergia kasutus väheneks 2030. aastaks 16% ja 2035. aastaks 20–22%, võrreldes 2020. aastaga. Nende eesmärkide saavutamiseks on kokku lepitud, et suurem osa renoveerimistöödest (55%) keskenduks halvimate tõhususnäitajatega hoonetele. Mitteeluhoonete puhul leppisid kaasseadusandjad kokku, et 2030. aastal on kõigi mitteeluhoonete näitajad üle 16 % halvimate näitajatega ja 2033. aastaks üle 26 %.

Omanike liidu juhi Andry Krassi sõnul on eluhoonete energiatõhususnäitajate 22%-ne parandamine 2035 aastaks Eesti jaoks saavutatav eesmärk. Kuid meil tuleb seejuures selgeks rääkida: millistele kriteeriumitele vastab halvimate tõhususnäitajatega eluhoone? Samuti, kuidas tagada vähekindlustatud perede kaitse renoveeritavates korterelamutes? „Nüüd on viimane aeg on need küsimused kalevi alt välja võtta ja lahendus leida, sest lõpuks on kõige tähtsam siiski inimene, mitte eluhoonete keskmine energiatõhusus“, ütleb Krass.

 

Allikas: Eesti Omanike Liidu 11.12. 2023.a. pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.