Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Vabatahtlikud saavad edastada Keskkonnaagentuurile ILM+ äpis lumikatte informatsiooni (2023-12-07 06:15:30)


Keskkonnaagentuuri seirevõrk koosneb enam kui 100-st vaatluspunktist, kuid soovime alati ilma kohta veel rohkem informatsiooni saada. Siin saavad appi tulla vabatahtlikud. 

Eesti on küll pindalalt väike riik, aga ilmaolud võivad erinevates maakondades suurel määral lahkneda. Selleks, et saada veel täpsem pilt ja mõõtmised võimalikult paljudest paikadest on oodatud kõigi vabatahtlike vaatlused ILM+ äpis. Kui on soovi, saab jagada pilte ning videoid koos kommentaaridega, milles saab kirjeldada, milline ilm on parasjagu Sinu asukohas.

Keskkonnaagentuuri spetsialistid kontrollivad saabunud vaatlused üle ja avaldavad ilmateenistus.ee lehel. Veebilehe ülemises osas on näha vaatlusjaamade lumekaart ja selle all viimase kolme päeva jooksul laekunud vabatahtlike vaatlused. „Näiteks Aegviidu piirkond on eriliselt lumerikas. Ka praegu on seal ligi kaks korda rohkem lund kui pealinnas. Tänu vabatahtlike saadetud infole saame kinnitust oma jaamade mõõtmistulemustele,“ toob Keskkonnaagentuuri ilmavaatluste osakonna juhataja Miina Krabbi välja. 

Õppevideos anname näpunäiteid, kuidas lume paksuse mõõtmisel kõige korrektsemad tulemused saada.

Vabatahtlike poolt edastatud info on oluliseks lisandväärtuseks Keskkonnaagentuuri teenuste, ilmaprognooside ja hoiatuste veelgi täpsemaks muutmiseks.

Kõik eestimaalased on loomulikult oodatud alla laadima ka ILM+ äppi, et olla kursis, mida toob kodukoha ilm. Ilmaäppi saab kasutada eesti, inglise ja vene keeles ning alla laadida nii Google´i kui Apple’i äpipoodidest. Toode on reklaamivaba.

 

Allikas: Keskkonnaagentuuri pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.