Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Sel nädalal kostitab jõululinn Tartu rahvatantsu, jazz-muusika ja jõululaadaga  (2023-12-06 07:03:20)


Soome iseseisvuspäeva pidustused, jazz-kontsert, jõululaat ja suur talvine tantsupäev – need ja mitmed teised tegevused leiab sel nädalal Tartu jõululinna mitmekesisest programmist.

 

Kolmapäeval, 6. detsembril tähistab Soome Vabariik oma 106. iseseisvuspäeva. Sel puhul kogunetakse kell 12 raekoja platsile tähistama. Raekoja kellad mängivad Sibeliuse “Finlandiat” ja koos tantsitakse „Letkis jenka“ saatel jenkat. Soome Vabariiki tervitavad Tartu linnapea Urmas Klaas ja Soome Vabariigi aukonsul Tartus Verni Loodmaa. Õhtuhämaruses saab imetleda sini-valgesse värvunud Kaarsilda.

 

Juba mõned tunnid hiljem jõuavad raeplatsile ponid Wera, Nänsi, Sipsik, Zera ja Zimba. Ponisõite saab nautida esmaspäeviti, kolmapäeviti, reedeti ja nädalavahetusel kell 16.30-20. Laupäeval ja pühapäeval kell 15.30-20 on võimalus teha ka saanisõite.

 

Kes soovib uisutama õppida või vanu oskusi meelde tuletada, on oodatud kolmapäeval kell 18-19 ja pühapäeval kell 11-12 uisuväljakule, kus viiakse juhendaja käe all läbi tasuta uisutrenne. Trenni on oodatud ennekõike algajad, kuid loomulikult ka teised huvilised. Tund algab algõppest. 

 

Kolmapäeva õhtul, 6. detsembril kell 19-20 toob Tartu jõululinna jazziklubi kuulajateni muusikud Raivo Tafenau ja Ain Agani, kelle tasuta kontsert paneb ilusa punkti töönädala keskpaigale. 

 

Neljapäeva, 7. detsembri õhtupoolikul kell 17-19 avavad Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppurid jõululinnas meisterdustöökoja. Igas vanuses huvilisi oodatakse endale või lähedastele kingituseks jõulukaunistusi meisterdama.

 

Reede õhtul vallutavad raeplatsi salsa, bachata ja teised ladina rütmid. Tantsustuudio Latin Passion korraldatud suur ladina pidu toimub uisuväljaku kõrval kell 18.30-20.30. 

 

Laupäev, 9. detsembril algab tegus päev juba kell 10, mil avatakse Küüni tänavast avaturuni ulatuv suur Tartu jõululaat. Jõululaadalt leiab kvaliteetset Eesti käsitööd ja põnevaid jõuluseid maitseid. Lisaks on laadal ka Läti-Leedu, Uma meki ja Tartumaa toiduvõrgustiku ala. Kes sel laupäeval laadale ei jõua, saab kingivarusid täiendada igal reedel ja laupäeval turuhoones ja Küüni tänaval kuni jõuludeni, sest laat jätkub ka nendel päevadel.

 

Laadamelu vahel tasub kindlasti kell 13-14 seada sammud raeplatsile Tartu talvisele tantsupäevale, mis toob tantsima sajad rahvatantsijad. Tunni jooksul esitatakse pealtvaatajatele tore ja tempokas folkloorne kava., tantsuks mängivad Raul Roosiväli ja Kalle Vassila ehk duo HääMiil. Pärast talvist tantsupidu jätkub simman Püssirohukeldris.

 

Laupäeval, 9. detsembril kell 16-18 saab raeplatsil jõulukuuse juures kohtuda rõõmsameelse jõuluvana Uuduga. 

 

Pühapäeval süüdatakse 2. advendi puhul küünal ning tartlasi tervitavad abilinnapea Mihkel Lees ja EEKBL Tartu Kolgata koguduse pastor Leho Paldre. Advendiküünla süütamise tseremoonia algab igal pühapäeval kell 17. Visuaalne vaatemäng “Ma näen…” räägib sellest, kuidas avab raehoone silmad ja südame, et linnulennuliselt liuelda läbi ajaloolise mõtte- ja helidemängu tänasesse jõuluootusesse. Vaatemängu korratakse kell 18 ja kell 19. Tseremooniad on lavastanud näitleja ja lavastaja Kaili Viidas.

 

Tartu jõululinna korraldamisel lähtutakse keskkonnahoidlike sündmuste juhendist, et vähendada sündmuse keskkonnamõju.

 

Kogu jõuluaja programmi leiab kodulehelt https://tartukorraldab.ee/  

 

Allikas: Tartu uudised

 

 


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.