Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Rongipiletite maksimaalsed piirhinnad tõusevad (2023-12-04 12:25:42)


Möödunud nädalal saatis regionaalminister Madis Kallas kooskõlastusringile määruse eelnõu, millega on plaanis tõsta avalikel rongiliinidel sõidupileti maksimaalselt lubatud piirhindasid. Piirhindade tõstmise vajadus on vajalik Eesti Raudtee infrastruktuuri kulude kasvu tõttu.

 

Peamiselt on suurendatud sõidukilomeetri ja piletihinna maksimumhinda. Kavas on tõsta ühe tsooni pileti hinda 1,60 eurolt 1,80 euroni. Mitut tsooni läbivaid piletihindu tõstetakse ligikaudu 10 protsenti. Uued piirmäärad hakkavad kehtima alates 2024. aasta esimesest jaanuarist.

 

Regionaalminister Madis Kallase sõnul on uute piletihindade määramisel oluline, et sõidupileti hinnatõus ei vähendaks reisijate huvi rongide kasutamise vastu. "Hinnad on paratamatult kasvanud kõigis sektorites ning see väljendub ka kasvavates raudtee infrastruktuuri kuludes. Meie eesmärk on jätta hinnad reisijatele vastuvõetavaks, et reisijate arv ei langeks," rääkis Kallas. "Raudteede kvaliteedi ja ohutuse tagamiseks on arusaadavalt vaja teha investeeringuid ning oluline on, et inimestele pakutaks turvalist, mugavat ja kvaliteetset ühistransporti ka edaspidi."

 

Elroni eesmärk on 2024. aastaks tõsta reisijate arvu ligikaudu 8 protsenti võrreldes 2023. aastaga. Täiendava reisijanõudluse rahuldamiseks ja reisijate paremaks teenindamiseks on kavandatud suurendada veomahtusid. Lisaks lisanduvad 2025. aastal esimesed uued Škoda reisirongid, mille juhte, klienditeenindajaid ja tehnikuid hakatakse ette valmistama tuleval aastal.

 

Viimati tõusid rongipiletite hinnad 1. jaanuaril 2022.

 

Allikas: Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi 4.12.2023 teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.