Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kliimaminister Michal: Riigimetsa raiemaht väheneb sujuvalt (2023-12-01 06:57:05)


Kliimaminister kinnitas perioodiks 2024–2028 uuendusraiete pindalaks riigile kuuluvas metsas 47 727 ha.

 

Võrdlusena oli aastateks 2023–2027 määratud uuendusraiete mahuks 49 348 ha, mis sisaldab ka  üraskikahjude likvideerimiseks määratud pindala. Ka sel korral on raiemaht väiksem RMK soovitud pindalast.

 

„Raiemaht väheneb meie kavatsuste järgi ajas sujuvalt, RMK annab oma kavadest sektorile ette teada sada aastat. Sujuv langus tagab kindluse looduskaitsele ja tööstussektorile pika ettenähtavuse koos võimalusega teha investeeringuid kõrgema lisandväärtusega tootmisesse.  Iga-aastased hüplikud raiemahtude muutused tekitavad ühiskonnas ebakindlust ja ei võimalda ka RMK-l rakendada pikaajalisi plaane säästlikuks metsamajandamiseks, elurikkuse suurendamiseks ning teiste ühiskonna poolt oodatud eesmärkide täitmiseks,“ ütles kliimaminister Kristen Michal.


Praegu kinnitatakse raiemaht igal aastal viieks aastaks. Pikemaajalisem kava sätestatakse pärast avalikku debatti kliimaseaduse väljatöötamisel. Lisaks on kavas algatada seadusemuudatused, et tulevikus määratakse raiemahud pikema perioodi peale, seejuures arvestades ka metsa süsiniku sidumise võimet ja luues võimalused selleks, et iga puiduühikut väärindataks võimalikult kõrgelt.

 

Raiete optimaalse pindala riigimetsa majandajatele on kooskõlastanud Keskkonnaagentuur. Vastavalt metsaseadusele määrab kliimaminister iga aasta 1. detsembriks Riigimetsa Majandamise Keskuse järgneva viie aasta optimaalse uuendusraie pindala. Varasema, 2023-2027. aasta raiemahu, kinnitas toonane keskkonnaminister Madis Kallas selle aasta veebruari lõpus.

 

Allikas: Kliimaministeeriumi 1.12.2023 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.