Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
​​​​​​​1. detsembrist saab järgmiseks aastaks esitada kalastuskaardi taotlusi (2023-11-29 06:24:21)


Alates reedest, 1. detsembrist on võimalik soetada veebilehel kalaluba.ee kalastuskaarte 2024. aastaks. Kõige kiirem ja lihtsam viis ongi taotleda kalastuskaarti internetist. Lisaks saab saata Keskkonnaametile taotluse digiallkirjastatuna meilile info@keskkonnaamet.ee , posti teel või ise kontorisse kohale tulla.

Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko sõnul peab edukas harrastuskalastaja enne kalastuskaardi taotlemist veenduma, et esitatud on kohustuslik püügiaruanne eelneva perioodi eest ja olema teadlik muutunud püügipiirangutest. „Kõige kiiremini saavad kalastuskaardid otsa Võrtsjärvel ja väikejärvedel, merele jätkub neid pikemaks ajaks. Alates ajast, mil nakkevõrkude lubade kehtivus läks kuuajaliselt üle 7 päevaseks, jagub neid ka palju rohkematele püüdjatele, “ selgitas Rakko.

Püügivõimaluste piiramiseks on kehtestatud väljastatavate lubade piirarv, mille eesmärk on tagada kalavarude jätkusuutlikkus, kalavarude loomulik taastootmine ja püügi väiksem negatiivne mõju. 2024. aastaks kehtestatakse piirarvud järgmiselt: 1% kalastuskaarte antakse otse Keskkonnaametile esitatud taotluste ja 99% elektroonilise kanali kaudu esitatud taotluste alusel.

Paberkandjal kalastuskaardi taotlusi võetakse Keskkonnaameti kontorites vastu vaid 1. detsembril ajavahemikus kell 9.00-10.00. Taotlusi võetakse vastu järgmistes kontorites: 

  1. Tallinn (Kopli 76, 10416 Tallinn)
  2. Kärdla (Kõrgessaare mnt 18, 92412 Kärdla)
  3. Jõgeva (Suur tn 3, Jõgeva)
  4. Haapsalu (Lahe 8, 90503 Haapsalu)
  5. Pärnu (Roheline 64, 80010 Pärnu)
  6. Kuressaare (Tallinna 22, 93819 Kuressaare)
  7. Tartu (Aleksandri 14, 51004 Tartu)
  8. Viljandi (Paala tee 4, 71014 Viljandi)

Ülejäänud Keskkonnaameti kontorites saab täidetud taotlused jätta kontori postkasti.

Kõige mugavam ja kiirem viis on taotleda kalastuskaarti veebilehelt kalaluba.ee. Taotleja saab keskkonda sisse logida kas ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID vahendusel. Kalastuskaardi soetamiseks peab veebilehel kalaluba.ee klõpsama valikul „kalastuskaart“, seejärel tuleb valida püügivahend, sobiv maakond ja veekogu. Kindlasti tuleb ära märkida püügi alguskuupäev ning arvestada sellega, et juba ostetud kalastuskaardi kehtivuse perioodi ei ole võimalik muuta ega ka kalastuskaarti kehtetuks tunnistada. Kalastuskaardi eest on võimalik maksta kohe pärast taotlemist internetipangas või krediitkaardiga. 

Õpetusvideo: kuidas taotleda kalastuskaarti portaalis kalaluba.ee

Veebis saab kalastuskaardi osta ainult endale. Keskkonnaametis kohapeal saab kalastuskaardi taotluse üle anda ka teise inimese eest. Selleks on nõutav taotleja kirjalik volikiri. Põhjus on selles, et lisaks kalapüügiõigusele võetakse kalastuskaardiga ka kohustus esitada püügiaruanne. Keskkonnaamet  ei tohi lubada sellist olukorda, kus keegi võtab teise teadmata talle püügiaruande esitamise kohustuse, mis võib endaga kaasa tuua ka rahalise karistuse. Seetõttu peab kindlalt veenduma, et kalastuskaardi ostja on seda tõesti soovinud. Sellega seoses jääb kehtima kalastaja kuldreegel - kes püügiaruande esitab, saab ka kalastuskaarti taotleda. Püügiaruanne on kohustuslik esitada ka siis, kui püügile pole jõudnud või saaki polnud. Püügiandmeid on võimalik esitada nii elektroonselt veebilehel kalaluba.ee kui ka Keskkonnaametis kohapeal või posti teel.

Uus aasta toob endaga kaasa mitmeid olulisi muudatusi püügikitsendustes, mis on seotud peamiselt nii Matsalu rahvuspargi kui ka lõhe, forelli ja vähipüügiga. Kuna 1. aprillil 2023. aastal jõustus uus Matsalu rahvuspargi kaitse-eeskiri, millega muudeti oluliselt kaitsealal viibimist, samuti paljude kaitsealade vööndite nimetusi, on püügipiirangud sellel alal viidud uue kaitse-eeskirjaga kooskõlla. Koos uue Matsalu rahvuspargi kaitse-eeskirja jõustumisega töötati välja ka kaitseala kaardirakendus, milles on näha alad, kus viibimine on mingil ajaperioodil lubatud ja kus keelatud. Matsalu rahvuspargis kalastades tuleb arvestada mitmete oluliste muudatustega, näiteks varasemalt pika kehtivusajaga kalastuskaardid asendatakse lühema kehtivusega kalastuskaartidega.

Täpsem teave kalastuskaardi taotlemise kohta on leitav Keskkonnaameti veebilehel. Küsimuste korral saab pöörduda Keskkonnaameti klienditoe telefonil 662 5999 või e-posti aadressil info@keskkonnaamet.ee.

 

Allikas: Keskkonnaameti 29.11.2023 pressiteade 


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.