Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu uurib linlaste arvamust säästliku toidutarbimise kohta (2023-11-27 13:46:44)


Tartu linn kutsub linlasi vastama säästliku toidutarbimise küsitlusele, mille eesmärk on mõista paremini tartlaste toidutarbimisharjumusi ning saada teada linlaste arvamus, kuidas erinevad toidu käitlemisega tegelevad osapooled saaksid oma tegevusega toetada toidu säästmist ja väiksemat raiskamist.

 

Uuringutest selgub, et suurima osa toidujäätmete koguhulgast moodustavad kodumajapidamiste jäätmed. Seetõttu on tartlased oodatud oma toidutarbimisega seotud valikutele mõtlema ja uuringuküsimustele vastama.

 

Küsitlusele saab vastata kuni aasta lõpuni siin: https://www.tartu.ee/toidukasutus

 

Toidu jätkusuutlikkus on koostamisel oleva Tartu ringmajanduse teekaardi üheks võtmevaldkonnaks. Samuti on Tartu 2024 kultuuripealinna programmi mitmete sündmuste fookuses keskkonnasõbralikum toit.

 

Küsimustik on valminud koostöös E-riigi Akadeemia ja Tartu säästliku toidukasutuse ekspertide ning aktivistidega projekti “PHOENIX: Kodanike hääl rohelise Euroopa eest” raames ja on aluseks 23. märtsil 2024 toimuvale avatud arutelule.

 

Küsimustikule vastamine on anonüümne ja andmeid kasutatakse ainult ekspertidele taustinfoks aruteluteemade-ettepanekute sõnastamisel ning tegevuste planeerimisel.

 

Allikas: Tartu LV uudised 27.11.2023


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.