Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maa-amet avaldas geoportaalis 2023. aasta ortofotod, mis katavad suure osa Eestimaast (2023-11-22 13:52:11)


Ortofotode aluseks olevat aeropildistamist tehakse igal aastal poole Eestimaa kaupa – kordamööda Eesti põhja- ja lõunapoolne osa. Kui eelmisel aastal pandi rõhku varem lendamata väikeasulatele Lõuna-Eestis, siis tänavu keskenduti Põhja-Eestile. Põhja-Eesti umbes 70 asulast on nüüd läbi aegade parim pilt ja aerolaserskaneerimise andmed: Adavere, Alliklepa, Ambla, Aravete, Ardu, Avinurme, Dirhami, Riguldi, Eisma, Vainupea, Emmaste, Hageri, Hagudi, Harju-Risti, Kõmmaste, Hulja, Ihasalu, Neeme, Iisaku, Imavere, Juminda, Hara, Juuru, Järvakandi, Kaberneeme, Salmistu, Kehtna, Kaerepere, Kivi-Vigala, Kohtla-Järve, Jõhvi jt.

 

Aeromõõdistuslendudega kogutakse riigile olulisi andmeid, mis võimaldavad ajakohastada Eesti topograafilisi kaarte ning ruumiandmete registrites ja kaarditeenustes sisalduvat teavet. Ortofotode puhul on tegu töödeldud aerofotodega, mis kajastavad looduses esinenud olukorda ülelennu hetkel.

 

Ortofotode lahutusvõime jääb suviste lendude puhul 25-40cm, kevadiste lendude puhul 20cm ja tiheasustusalades 10cm.

 

Ortofotodega saab tutvuda Maa-ameti kaardirakenduses » või WMS-teenuses » ning alla laadida avaandmetena.

Samal ajal on kogutud ka aerolaserskaneerimise andmeid, tiheasustusalades 18 p/m2, kevadel 2 p/m2 , suvistel lendudel 0.8 p/m2 ja kaldaerofotosid, mida näeb aadressil https://fotoladu.maaamet.ee/

 

Allikas: Maa-ameti 22.11.2023 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.