Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaamet kinnitas põlevkiviõli tootmise keskkonnamõju hindamise aruande  (2023-11-22 13:47:53)


Keskkonnaamet tunnistas nõuetele vastavaks Enefit 280-2 õlitehase keskkonnamõju hindamise aruande. Mõjuhinnangu valmimise järel teeb Keskkonnaamet ligikaudu 6 kuu jooksul otsuse tehase tegevuse alustamiseks vajaliku keskkonnakompleksloa andmise kohta.

 

“Keskkonnamõju hindamise aruande nõuetele vastavaks tunnistamine tähendab, et nüüd on Keskkonnaameti olemas vajalikud alusmaterjalid, et hakata sisuliselt kaaluma seda, kas ja millises mahus saab õlitehas tööd alustada,” ütles Keskkonnaameti peadirektori asetäitja keskkonnakasutuse valdkonnas Erik Kosenkranius.

 

Keskkonnamõju hindamise aruanne käsitleb Auvere uue õlitootmisseadme Enefit 280-2 võimalikku keskkonnamõju. Nõuetele vastavaks tunnistatud arunne on Keskkonnaametile Enefiti taotluses esitatud andmete ja parima võimaliku tehnoloogia dokumentide kõrval aluseks õlitehase tegevuseks vajaliku keskkonnakompleksloa menetlemisel ja loa tingimuste seadmisel. 

 

„Õlitehas saab tegevuse alustamiseks vajaliku keskkonnakompleksloa üksnes siis, kui veendume, et negatiivse keskkonnamõju tasakaalustamiseks on olemas leevendus- ja kompensatsioonimehhanismid ning kavandatud tootmismaht on vastuvõetav. Loa menetluse käigus on ettevõttel võimalik oma esialgset taotlust muuta” ütles Kosenkranius. 

 

Nõuetele vastavaks tunnistatud keskkonnamõju hindamise aruandes on arvesse võetud ja käsitletud ka neid küsimusi, mis kohtus  tühistatud ehitusloa aluseks olnud mõjuhindamise aruandes puudusid. Nii on eile allkirja saanud aruandes välja toodud ka uttegaaside ja fenoolvee käitlemisega seotud ohud ning käsitletud tehase võimalikku mõju Natura 2000 võrgustiku aladele. 

 

Aruande koostas OÜ Hendrikson ja Ko. Arvamusi ja ettepanekuid esitasid aruandele Terviseamet, Päästeamet, Rahandusministeerium, Keskkonnaministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, ja Eesti Keskkonnaühenduste Koda ning hiljem kooskõlastamisel Kliimaministeerium ning Regionaal- ja Põllumajandusministeerium.  

 

Osa loa taotluse menetluse protsessist on avalikustamine; enne otsuse tegemist avalikustatakse keskkonnakompleksloa andmise või sellest keeldumise eelnõu. Nõuetele vastavaks tunnistatud keskkonnamõju hindamise aruanne on samuti avalik ja kättesaadaval keskkonnaotsuste infoportaalis KOTKAS.

 

Allikas: Keskkonnaameti 22.11.2023 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.