Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Õhtune retk Kõue mõisa ja ajamatk Andres Adamsoniga ning jõuluretk Toomas Kümmeliga Vilniusesse (2023-11-21 06:01:57)


Õhtune retk Kõue mõisa ja ajamatk Andres Adamsoniga aastasse 1760

Kolmapäeval, 22.novembril 2023

Veedame mõnusa õhtu kaunis Kõue mõisas. Tutvume kauni Kõue mõisaga, mis  oli koduks maailmakuulsale maadeavastajale ja meresõitjale Otto von Kotzebuele. Kõue mõis on üks kauneimaid renoveeritud mõisakomplekse Eestis. 2007. aastal ostsid mõisa ja asusid seda taastama Erik-Niiles Kross ja Mary Jordan. 9. novembril 2016 nimetati
Kõue World Boutique Hotel Award´il maailma kõige imepärasema sisekujundusega butiikhotelliks. Mõisa tutvustab mõisa perenaine Mirje Tammaru. Mõisa saabudes ootavad
meid  kohv, tee, joogivesi, värsked mõisa soolased ja magusad saiakesed, puuviljad.

Peale ekskursiooni teeme ajamatka aastasse 1760.

Andres Adamson jutustab oma uue ajaloolise krimiromaani „Sootuks teised saared“ saamisloost, selle tegelikult elanud tegelastest ja koondkujude prototüüpidest – keisrinna Jelizaveta ja tema lähikondsed, kuberner hertsog Holstein-Beck, Stenbockide krahvisugu ja kaupmehed Oomid, salapolitseinik Šeškovski ja kurikaelast miljonär Sobakin-Jakovlev... Liigume ajaloos romaani sündmustiku lähtepunktist, Suursadama sadamakõrtsist Hiiumaal läbi Revali impeeriumi pealinna Peterburi ja tema majesteedi salakantseleini. Räägime silma kargavatest paralleelidest tänapäevaga, ent ka laiemalt Eestist ja kitsamalt Eestimaa hertsogkonnast 1760. aasta paiku. Juttu tuleb ülem- ja alamkihtidest, mõisatest ja postijaamadest, korruptsioonist ja Vene riigivõimu paljuski muutumatust olemusest.

Kaminasaalis on avatud kohvik.
Kohapeal saab osta Andres Adamsoni uut krimiromaani "Sootuks teised saared".

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 17.00
Tagasi Tallinnas kell 22.00


Sõidu hind koos tervitus kohvi ja suupistetega 35 eurot

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee.

Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.

Saadame kinnituse ja arve.

Arved palun tasuda tähtajaks.

***************************************************

2. Jõuluretk Toomas Kümmeliga Vilniusesse

09.12.2023 - 10.12.2023


Looduse Omnibuss viib retkelised Leedu pealinna Vilniusesse nautima jõulumeeleolu, tegema sisseoste ja valima jõulukingitusi endale, pereliikmetele, sõpradele ja tuttavatele.

Õhtuks jõuame Vilniusesse. Külastame Baltimaade suurimat kaubandus- ja meelelahutuskeskust Akropol. See on linn linnas kõigi oma poodide, butiikide, kohvikute, restoranide, kinosaalide, uisuväljakute, keegliradade, talveaia ja muu sinna juurde kuuluvaga. Akropol valmis 2002. aastal ja seda on aja jooksul laiendatud. Huvitav on märkida, et keskuse siseprojekti autor on Eesti sisearhitekt Uko Künnap.

Pärast seda saab jalutada Vilniuse vanalinnas ja külastada jõuluturgu Leedu pealinna südames Katedraali väljakul, kus on toimunud kõik tähtsamad Leedu ajalugu määranud sündmused. Väljaku kõrval asuval mäetipul asub aga teine Leedu sümbol – Gediminase torn.

Viimastel aastatel on erilist tähelepanu pälvinud Katedraali väljakul seisev Vilniuse jõulupuu, millest on saanud jõulupealinna ja koguLeedu jõulude lahutamatu sümbol. Igal aastal uue ootamatu ja suurjoonelise kujundusega võluv puu on juba mitu aastat järjest Euroopa kauneimaks tituleeritud. Aastatel 2019–2022 Euroopa üheks maagilisemaks jõululinnaks kuulutatud Vilnius pääses Euroopa esiviisikusse ja maailma 25 parima jõulude tähistamise koha hulka.

Lisaks maagilisele jõulukuusele on Katedraali väljakul Saulius Žiūra jõululinn. Mitte kusagil Vilniuses pole jõulutunne elavam kui seal. Üle 50 hubase kaunistatud puidust jõuluturu maja on täis hooajalisi hõrgutisi ja käsitsi valmistatud kingitusi. Sealt leiab kindlasti ka erilise jõulukingi.

Õhtusööki saab nautida Akropoli keskuse arvukates söögikohtades või vanalinna hubastes kohvikutes ja restoranides.

Ööbime hotellis Comfort Hotel LT - Rock 'n' Roll Vilnius.

Teise päeva hommikupooliku pühendame Gariūnai turule. Gariūnai on Vilniuse linnaosa, kus asub Leedu ja Baltimaade suurim turg. Gariūnai turg on avatud igal nädalavahetusel ja sealt saab osta kõike, alates riietest, jalanõudest ja elektroonikast kuni värskete toiduainete ja käsitööni. Turul on hulgaliselt kohalikku toitu, käsitööd ja rõivaid, seal kaubitseb üle 5000 müüja ja seetõttu on see suurepärane koht, kus kogeda kohalikku kultuuri ning osta unikaalseid kohalikke kingitusi ja suveniire. Gariūnai turul saab nautida autentset Leedu kogemust ning veeta aega koos pere ja sõpradega.

Lõunast alustame teekonda tagasi koju.

Retke juhib geograaf ja ajakirjanik Toomas Kümmel.

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest laupäeval 09.detsembril 2023 kell 6.30
Tagasi Tallinnas pühapäeval 10.detsembril 2023 kell 23.00

Sõidu hind koos ööbimise ja hommikusöögiga 155 eurot.

Liituda saab ka Pärnust.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 56 47 62 97
 Vajalik täpne nimeline registreerimine.
 Saadame kinnituse ja arve.

Arved tuleb tasuda tähtajaks.

Reisile tuleb kaasa võtta ID kaart või pass.

Palume end registreerida, kui olete kindlad tulijad !

 

Allikas: Looduse Omnibussi teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.