Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Roomet Sõrmus pälvis põllumajanduskoja auliikme nimetuse (2023-11-10 07:41:19)


Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja (EPKK) 9. novembril toimunud Lõikuspeol anti üle aumärgid „EestiMAA heaks“ ja nimetati tänavu aasta koja auliige.

EPKK juhatuse esimees Ants Noot ütles tunnustusi üle andes, et põllumajandussektoris tegutsevad inimesed on väärt esiletõstmist, sest nemad katavad meie toidulaua. „Täna saame siin aumärgid üle anda vaid kaheksale tublile oma ala hästi tundvale inimesele, kuid tunnustuse on ära teeninud  teisedki põllumajandussektoris töötavad inimesed, kelle igapäevane pühendunud töö tagab meile mitmekesise toiduvaliku,“ rääkis Noot. „Kuid esmalt tahan üle anda koja auliikme tiitli Roomet Sõrmusele, kes viisteist keerulist ja pikka aastat juhtis koja tegemisi ning esindas Eesti põllumeeste ja toidutootjate huve rahvusvahelistes põllumeeste organisatsioonides,“ ütles ta.

Roomet Sõrmus pälvis auliikme tiitli koja pikaaegse juhina. Ta tegi tähelepanuväärset tööd põllumajandustootjate ja toidutöötlejate ühendamisel ühtsesse organisatsiooni. Tema eestvedamisel toimusid mitmed märgilised väljaastumised, et põllumeestele makstaks õiglast hinda oma saaduste eest. Koja juhina tegutses ta selle nimel, et Eesti põllumehed ja toidutootjad saaksid võrdsemaid konkurentsitingimusi Euroopa Liidus.

„Tänavu me tunnustame aumärkidega inimesi mitmetelt erialadelt, kuid üks ühendav lüli on neil kõigil – nad teostavad ennast põllumajandusvaldkonna kaudu, küll teadustöödes, ajakirjanduses, agronoomina taimekasvatuses või farmi juhtimises. Meie eriline tänu kuulub neile ja seda tõestab aumärk „EestiMAA heaks“, lausus Noot  tänukõnes. Aumärke andis üle Regionaalminister Madis Kallas.

Aumärgid said:

Margus Lepp, kes innovatiivsete võtetega juhib Vändra ASi keskkonda säästvalt ja ökonoomselt, vähendades iga aastaga ettevõtte süsiniku jalajälge. Ta on üks parimaid oma ala spetsialiste agronoomias, kes koostöös teadlastega pidevalt oma erialaseid oskusi täiendab. Marguse jaoks on olulised keskkonnateemad, ringmajandus ja energia kokkuhoid. Tema loomad annavad rekordilisi väljalüpse ja põllud rekordilisi saake. Ta panustab ka oma teadmistega koja sisulisse töösse.

Lenno Link, kes on Väätsa Agro AS juhatuse liige ja hinnatud juht, kelle juhendamise all on saadud häid tulemusi piimakarjakasvatamisel. Kuigi Lenno on väljaõppelt agronoom ja pühendab palju aega taimekasvatusele Väätsal, mõistab ta hästi loomakasvatuse eripära ja vajadusi. Loomade heaolu ja kvaliteetse sööda tagamiseks on tema eestvedamisel tehtud Väätsal suuri edusamme. Saadud kogemusi ja teadmisi jagab Lenno seminaridel ja töögruppides, ta on hinnatud arvamusliider.

Lii Samler, kui endine pikaajaline Maalehe ajakirjanik on aidanud avada põllumajandussektori olulisi teemasid ja lugejaid harida. Tema sulest on kajastust leidnud iga-aastased Künnivõistlused. Lii on südamega oma tööd teinud ja tema pühendumine põllumajandusteemade käsitlemisel väärib esile tõstmist.

Ain Aasa, kes on viimased viisteist aastat juhtinud Eesti ühe suurima põllumajandusettevõtte, Estonia OÜ tööd. Ain Aasa oli 2013. aastal Aasta Põllumehe kanditaat ning pärjati 2015. aastal põllumajanduse tippjuhi tiitliga. Väärib tunnustamiste tema tulemuslik töö sektori arendamisel.

Marko Kass, kelle algatusel moodustas koda Teadusnõukoja, mille eesmärgiks on aidata tagada põllumajanduse ja toidusektori pidevat arengut. Ta on olnud aktiivne erinevate teadmussiirde ürituste elluviimisel ja trükiste avaldamisel. Marko edendab teadlaste ja koja koostööd läbi erinevate rahvusvaheliste projektide.

Ants-Hannes Viira on aastaid koolitanud Eesti Maaülikoolis tulevasi põllumajanduse eksperte ja ettevõtete juhte, ta on juhendanud mitmeid doktorante ning panustanud teaduse arengusse. Viimasetel aastatel on Ants-Hannes panustanud koostöös riigisektoriga põllumajandusvaldkonna arengukavade ja teekaartide väljatöötamisesse. 

Valdis Noppel, kes on andnud märkimisväärse panuse piimandussektori arengusse, ta on juhtinud mitmeid Eesti suuri piimatööstusi. Ta on olnud uuenduslike piimatoodete turuletooja ja innovaatiliste tootmistehnoloogiate arendaja. Valdis on olnud pikaaegne EPKK nõukogu liige, nõukogu aseesimees ja koja töötleva tööstusgrupi esimees.

Riho Kala, kes on Olustvere õppetalu juht ja kellel tänavu täitus 30. tööjuubel. Tema panus põllumajanduskooli praktikavõimaluste loomisel on tunnustust vääriv. Riho kasvatab Eesti põllumajanduse tuleviku tegijaid!

Fotod saadaval lingilt:  https://www.dropbox.com/scl/fo/9aqzn2vm5x75
u8w60uxgw/h?rlkey=ma6kp5whc0scfej3w14dhixv7&dl=0

Fotode autor: Rain Nirgi

 

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja 10.11.2023 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.