Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kuulutati välja rahvusvaheline hange suursaarte parvlaevaliinidele vedaja leidmiseks (2023-11-08 11:57:54)


Regionaal- ja Põllumajandusministeerium kuulutas välja rahvusvahelise riigihanke, et leida veoteenuse osutaja suursaarte parvlaevaliinidele Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa vahel. Pakkumuste esitamise tähtaeg on 1.02.2024.

 

Väärtuspõhise hankega otsitakse veoteenuse osutajat seitsmeks aastaks, perioodiks 01.10.2026–30.09.2033. Eesmärk on leida üks lepingupartner mõlemal liinil opereerimiseks. Seitsmeaastane leping sõlmitakse põhjusel, et riik kaalub võimalusi tuua neile liinidele 2033. aastast uusi, keskkonnasäästlikke riigilaevu ehk tegemist oleks nn „üleminekuperioodiga“. Hanke tingimustes on muu hulgas ka nõue, et kasumimarginaal kogu lepingu täitmise perioodi jooksul võib olla kuni 8%. Oodatud on võistlevad pakkumused.

 

Uuendusena on plaanis panna mandri ja Saaremaa vahel sõitma lisaks ka viies parvlaev, milles on 50 autokohta rohkem. „Uue ja kaasaegse parvlaeva lisandumine teeb liikumise Saaremaa ja mandri vahel inimestele tippaegadel oluliselt kiiremaks ja mugavamaks. Muu hulgas on uuem tehnoloogia keskkonnasõbralikum ning parvlaev sõidaks peaasjalikult elektriga, omades võimekust sõita tulevikus ka vesinikuga. See on oluline samm parvlaevaliikluse kliimasõbralikumaks muutmisel,“ ütles regionaalminister Madis Kallas. „Viies parvlaev pakub kohalikele elanikele nii saarel kui mandril paremaid võimalusi mõlemas suunas liikuda. Saaremaa on oluline turismisihtkoht ning tipphooajal aitaks uus parvlaev leevendada praamijärjekordi ning kõigil on võimalik kasutata kvaliteetsemat teenust.“

 

Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi ühistranspordiosakonna juhataja Andres Ruubase sõnul jääb teenus ka tulevikus suures plaanis samaks. „Ülesõidu aeg ei muutu ning vähemalt sama tihedaks jääb ka sõidugraafik.“ Ta lisas, et samuti pakutakse parvlaevadel edasi kõigile soovijatele ka sooja toitu.

 

Regionaal- ja Põllumajandusministeerium sõlmib lepingu parima pakkumuse alusel.

 

Statistika näitab, et viimasel aastal on reisijate arv mõlemal liinil kasvanud, aastas tehakse üle 17 000 reisi Saaremaale ja ligi 6000 reisi Hiiumaale. Virtsu-Kuivastu liinil on reisijate arv viimase aastaga kasvanud 5%, Rohuküla-Heltermaa liinil 3%.

 

Allikas: Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi 08.11.2023 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.