Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaamet kutsub Karula, Soomaa ja Vilsandi rahvusparkide juubeliseminarile (2023-11-06 07:03:26)


10. novembril toimub Soomaa rahvuspargis juubeliseminar „Vaba Eesti esimesed rahvuspargid" , kus meenutatakse rahvusparkide loomislugu, esimesi aastaid ning räägitakse ka Eesti rahvusparkide tulevikust.

 

Tänavu täitub 30 aastat Karula, Soomaa ja Vilsandi rahvusparkide loomisest. Läbi erinevate sündmuste on selle aasta jooksul võimalik osa saada kõigi kolme rahvuspargi kultuuripändist ja loodusväärtustest. Rahvuspargid on eriline osa meie rahvuslikust väärtusest. Soovime Karula, Soomaa ja Vilsandi rahvusparkide kogukondadele toredaid ühiseid hetki ja looduselamusi ning ootame seminarile kõiki rahvusparkide sõpru ja huvilisi,“ ütles Keskkonnaameti looduskasutuse osakonna nõunik Kaja Lotman.

 

Kolme rahvuspargi ühine juubeliseminar toimub Soomaa rahvuspargi külastuskeskuses algusega kl 10.30. Kavas on meenutada rahvusparkide loomislugu, esimesi aastaid ning rääkida sellest, milline võiks olla rahvusparkide roll Eestis tänapäeval. Palume oma osalussoovist teada anda e-posti aadressil sandra.urvak@keskkonnaamet.ee.

 

Viimasel aastakümnel on Keskkonnaameti ülesandeks olnud kaitse korraldamine ja Riigi Metsamajanduse Keskus on viinud läbi looduskaitselisi töid ja korraldanud külastustegevust. Rahvusparkide kultuuripärandi hoidmisel ja tutvustamisel on tihe koostöö kohalike kogukondadega.

Rohkem infot rahvusparkide juubeliaasta sündmuste kohta leiab kaitsealade kodulehelt

Eestis on kokku kuus rahvusparki. Suurim ja vanim rahvuspark– Lahemaa, tähistas paar aastat tagasi 50. juubelit. Eesti rahvusparkidest noorim on Alutaguse rahvuspark, mis tähistab sel aastal 5. sünnipäeva.

 

Allikas: Keskkonnaameti 6. november 2023 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.