Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kliimaminister kooskõlastas tingimuslikult Enefit 280-2 õlitehase keskkonnamõjude aruande (2023-11-05 05:46:24)

Kliimaminister kooskõlastas 03.11.2023.a. Enefit 280-2 tehase keskkonnamõju hinnangu aruande tingimusel, et tehas saab töötada kuni 31 detsember 2034 ning esitas Riigikogule tähtajalise kompleksloa väljaandmiseks vajalikud seadusemuudatused.  

 

Kliimaminister Kristen Michal selgitas, et Riigikohus viitab selgelt, et ehitusloa ja kompleksloa saab välja anda siis, kui tehas kliimaeesmärkide sisse mahub.

 

„Kliimaministeeriumi analüüs näitab, et õlitehas mahub kliimaeesmärkide sisse kuni 2035. aastani. Kui tehas töötaks sama tehnoloogiaga ka 2035. aastal, moodustaks see 10% Eesti eesmärkidest ning teised ettevõtted peaksid Eesti eesmärgi täitmiseks tegema ebamõistlike pingutusi,“ ütles Michal. „Õlitehase suur keskkonnajälg kahandab uute investeeringute tegemise võimalusi ning vähendab kõigi teiste Eesti ettevõtete konkurentsivõimet. Me leidsime parima võimaliku lahenduse keerulises olukorras, nii saab olemasolevat kasutada piiratud ajas, seejärel tuleb muuta tootmistehnoloogia vähem saastavamaks.“

 

Olukorras, kus tehas on sisuliselt valmis, otsis Kliimaministeerium õiguslikult toimivat lahendust, et tehas oleks võimalik investeeringu tagasiteenimiseks ja töökohtade säilitamiseks praeguse tehnoloogiaga vähemalt tähtajaliselt käivitada. Eesti Energial on kümme aastat aega välja töötada ja rakendada vähem saastavad tehnoloogiad. Nende kasutuselevõtuks on vaja koostada uus keskkonnamõjuhinnang ja taotleda uus kompleksluba.

 

Tähtajalise kompleksloa välja andmiseks on vajalik muuta tööstusheite seadust. Ettepaneku vajalikuks seadusemuudatuseks esitas kliimaminister täna ka Riigikogu Keskkonnakomisjonile.

 

Kliimaministeeriumi hinnangul tuleb keskkonnamõjude hinnangus teha veel teatud muudatusi, nendele juhtis tähelepanu ka Riigikohus. Kui Eesti Energia on vajalikud muudatused sisse viinud saab Keskkonnaamet keskkonnamõju aruande heaks kiita ja Enefit Power taotleda Narva-Jõesuu linnavalitsuselt uut ehitusluba. Keskkonnamõju hinnang on aluseks ka kompleksloa taotluse esitamisel Keskkonnaametile. Kompleksloa menetlus ja väljastamine võtab aega maksimaalselt kuus kuud. Tehase saab käivitada pärast kompleksloa väljastamist.  

 

Riigikohus tühistas 11. oktoobril Eesti Energia kontserni kuuluvale Enefit Powerile õlitehase rajamiseks antud ehitusloa, sest loa andmisel tehti vigu keskkonnamõju hindamisel.

 

Allikas: Kliimaministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.