Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Täna toimuv Maa-ameti konverents keskendub uutele lahendustele (2023-10-31 09:18:16)


Täna toimuval Maa-ameti konverentsil räägitakse ja näidatakse, milliseid uusi arendusi ja tehnoloogilisi lahendusi on Maa-amet aasta jooksul teinud ja millises suunas amet liigub.

Arutlusele tuleb kogu Eestit katva kolmemõõtmelise kaardi praktiline külg ja millist kasu 3D nii ehitajatele uusi hooneid planeerides kui ka koduaedades kasvuhoonele asukohta valides pakub. Arutletakse asukohapõhiste teenuste eelduseks olevate aadressiandmete uuele tasemele viimise üle ja tehisintellekti abil Eesti kaardi joonistamise võimalikkuse teemal.

Konverentsil tuuakse praktilisi näiteid Eesti kaartidest, mida kasutatakse matkamiseks või üleujutuste ennustamiseks või selleks, et näha, mis on ajalooliselt sama koha peal olnud.

Käsitletakse maa- ja ruumipoliitikat rakendaja vaatenurgast ning arutletakse maast kui ruumilise arengu vundamendist. Eraldi ettekandes tulevad arutlusele avaliku huviga taristuprojektideks kinnisasjade omandamise võlud ja valud.

Kuna sel aastal on käimas Maa-ameti baasil Maa- ja Ruumiameti (MARU) moodustamine, siis on tähtsaks teemaks ka ootused uuele loodavale ametile.

Konverentsi saab jälgida veebi teel SIIN. Päevakava asub SIIN.

Küsimusi esinejatele saab esitada slido vahendusel, ürituse kood on #MARU.

 

Allikas: Maamet.ee


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.