Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
PPA saatis Läti-Valgevene piirile ESTPOL8 kolmanda rotatsiooni (2023-10-20 06:20:49)


Neljapäeval, 19. oktoobril alustas Lätis tööd Politsei- ja Piirivalveameti ESTPOL8 kolmas meeskond, et tõkestada Läti-Valgevene piiril ebaseaduslikku sisserännet.

 

PPA saatis Lätti ESTPOL8 kolmanda rotatsiooni, et toetada Läti piirivalvet ebaseadusliku sisserände ohjeldamisel. Kolmas PPA politseiüksus on 12-liikmeline ning seda juhib Ida prefektuuri Jõhvi jaoskonna patrullitalituse juht Nikita Golovin. Kolmanda rotatsiooni ülesanne on Läti piiril maismaapatrullides osalemine, droonivaatlus ja olukorra monitoorimine. Lähetuse pikkus on kaks nädalat.

 

Piirivalve juhi Veiko Kommusaare sõnul jätkab Eesti lõunanaabrite toetamist, sest Läti piirivalve palus PPAl pikendada Läti-Valgevene piiril abi osutamist. „Esimesed kaks ESTPOL8 rotatsiooni on teinud kuu jooksul väga head tööd. Paraku on näha, et rändesurve Valgevenest Läti suunas jätkub, mistõttu otsustas PPA toetada Läti piirivalvet ebaseadusliku sisserände ohjeldamisel ka kolmanda politseiüksusega. Praeguses keerulises julgeolekuolukorras tuleb astuda naabritega ühtset sammu ning teineteist toetada,“ ütles Kommusaar.

 

ESTPOL8 kolmanda rotatsiooni juht Nikita Golovin leiab, et Läti aitamine on oluline ja annab meeskonnale hea kogemuse. „Esimesed kaks rotatsiooni on neli nädalat järjest toetanud Läti piirivalvureid Läti-Valgevene piiril. Täna tööd alustanud kolmas üksus jätkab sarnaselt varasemate meeskondadega ebaseadusliku sisserände tõkestamist Euroopa Liitu. Usun, et meie üksus saab lähetuselt väärt kogemuse, kuidas rahvusvaheliste partneritega koos tegutseda ning massilist sisserännet ohjeldada,“ rääks Golovin.

 

PPA on Lätti saatnud kolm ESTPOL8 meeskonda, kes on lõunanaabritele tuge pakkunud alates 20. septembrist. Esimene rotatsioon naasis Lätist 4. oktoobril ning teine vahetus 18. oktoobril. Varem on Eesti toetanud Leedut Valgevenest tuleva rändesurve ohjeldamisel 2021. aastal ESTPOL5 meeskondadega ja 2023. aastal ESTPOL7 politseiüksusega seoses NATO tippkohtumisega.

 

Allikas: PPA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.