Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Klaasikunstnik Kati Kerstnaga Espoosse, Riihimäele ja Iittalasse klaasikunsti vaatama (2023-10-17 09:30:36)


Laupäeval, 21.oktoobril 2023


 Sõidame koos klaasikunstnik Kati Kerstnaga Espoosse,  Riihimäele ja Iittalasse Soome klaasikunsti vaatama.

Riihimäe klaasimuuseumis on lisaks klaasidisaini tutvustavale püsiekspositsioonile väljas
2 põnevat näitust: disaini poolt esindab seekord värv: Magenta, mis on selle aasta värv ja millest inspireeritud näitusel näeb nii Soome klaasi, keraamika kui puidukunsti. Suures saalis näeme aga ülipõnevat klaasskulptuuri - poola kunstniku Marta Klonowska intrigeerivaid klaasikildudest kokku pandud loomakesi. Kunstniku inspiratsioon tuleb ajaloolistelt maalidelt, milledel kujutatud loomad ta kontekstist välja tõstab ja neid iseseisvate kunstiteostena esitleb.  Marta Klonowska   on maailmaklassi kunstnik
ja osalenud paljudel näitustel nii Pariisis, Berliinis, Jaapanis kui mujal.

EMMA's ehk Espoo moodsa kunsti muuseumis on meie huviorbiidis samuti 2 näitust: püsiekspositsioonis on Kyösti Kakkoneni aastakümnete jooksul kogutud enam kui 10 000 disaini- ja kunstiobjektist koosnev kollektsioon, mis on erakordse kultuuripärandi väärtusega. See sisaldab märkimisväärseid kodumaiseid ja rahvusvahelisi teoseid 19. sajandi lõpust tänapäevani.


2020. aastal sõlmisid Kyösti Kakkonen, EMMA – Espoo moodsa kunsti muuseum ja Espoo linn koostöölepingu, mille tulemusena avati novembris messikeskuses WeeGee Collection Kakkonen ja selle pikaajaliseks esitluseks ehitatud uus näitusepind. 2022. EMMA-sse deponeeritud ligikaudu 1300 tööd keskenduvad kollektsiooni tuumale: Soome
keraamikale ja klaasile. Näitus annab ülevaate Soome disaini erinevatest vaatenurkadest. Välja on pandud kunstiobjekte ja limiteeritud seeriaid. Näitusel saab tutvuda kunstitööstuse pärlite, disainiklassikate ja harulduste ning disaini piire kõigutavate kunstiteostega.

Teine näitus, mida võiks vaadata on Tapio Wirkkala "Vorm" See on näitus Tapio Wirkkala skulptuuridest ja tema skulpturaalsest vormikeelest. Wirkkala oli erakordselt laia haardega kunstnik, kelle töö ulatus graafilisest disainist eseme- ja tootedisaini, näituse- ja hoonete kujunduse, aga ka skulptuuride ja keskkonnakunstini. Ta oli  üks esimesi kunstnikke Soomes, kes lõi täiesti abstraktseid skulptuure, samas on ta kindel klassik ka klaasidisaini loomisel.
 

Iittala: Soome vanim (aastast 1881) tänaseni edukalt tegutsev ja üle ilma tuntuim klaasifirma, mille kodukohas ootavad lisaks ajaloolisele hoonestusele asjakohane disainimuuseum ja tehasepood (outlet) ning muudki põnevat nii kunsti kui kaubanduse poole pealt.Retkel arutleme disaini ja kunsti piiride ja kattuvuste teemadel.

Retkel külastame käsitööhuviliste jaoks põnevat Lankamaailma poodi.  Vaata ka: www.lankamaailma.fi

Retke juhib klaasikunstnik Kati Kerstna, kes lisaks kunstnikutööle on kureerinud ka paljusid nii Eesti ja Balti kui ka muid rahvusvahelisi klaasikunstinäituseid. Kati Kerstna on tunnustatud klaasikunstnik 2022 ja Kunstnike Liidu aastanäituse publikupreemia saaja 2023.


Retkel teeme ka kohvi ja söögipeatusi.

Pass või ID kaart kaasa.

Registreerimisel vajame osaleja täpset ees ja perekonnanime, sünnikuupäev, kuu ja aasta ja telefon.

Kindlasti anda teada, kas soovite lisaks osta hommiku ja / või õhtusöögi rootsi lauas.


Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest laupäeval 21.oktoobril 2023 kell 5.45, Viking Line laev väljub A terminalist kell 7.00.
Tagasi Tallinnas kell 23.00


Sõidu hind koos laevapiletite, bussiekskursiooni. Iitala ja Riihimäel ja Espoos klaasimuuseumide külastustega täiskasvanutele, sealhulgas pensionärid ja tudengid 135 eurotLisaks saab osta hommikusöögi

Hommikusöökide hinnad:
Täiskasvanu - 16 €

Õhtusöökide hinnad:
Täiskasvanu - 27 €


Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine koos sünnikuupäevaga laevapiletite ostmiseks. Palume kindlasti märkida, kas soovite hommiku ja õhtusöögiga või ilma. Saadame kinnituse ja arve.

Arved tuleb tasuda tähtajaks.

Reisile tuleb kaasa võtta ID kaart või pass.

Palume end registreerida, kui olete kindlad tulijad !

 

Allikas: Looduse Omnibussi teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.