Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu LV: Huvilisi oodatakse kompostimise koolitusele (2023-10-16 07:12:45)


Komposter

 

Tartu linn korraldab kompostimise koolitusi inimestele, kes soovivad biojäätmeid oma kinnistul ise komposteerida. Koolitused toimuvad 23. oktoobril kell 17.30 ja 25. novembril kell 12 Tartu loodusmajas (Lille 10).

Koolitustel käsitletakse biojäätmete eraldi kogumise nõudeid, mis hakkavad kehtima alates 1. jaanuarist 2024, õigeid kompostimisvõtteid, sagedasemaid vigu kompostimisel jms. Koolitus kestab umbes 1,5 tundi ja selle viib läbi loodusmaja õpetaja.

 

Koolitusele tuleb eelnevalt registreeruda.Juhul, kui keegi on koolitusele registreerunud, kuid ei saa osaleda, siis palutakse sellest teada anda e-posti aadressil leelo.kurbel@tartuloodusmaja.ee

 

Alates 1. jaanuarist 2024 on biojäätmete eraldi kogumine ja selleks eraldi mahuti paigaldamine kohustuslik kõikidel kinnistutel. Biojäätmete üleandmise kohustusest saavad vabastust taotleda (ehk ennast kompostijaks vormistada) üksikelamute ja kuni 10 korteriga kinnistute omanikud, kes korraldavad ise oma kinnistul tekkivate toidujäätmete kompostimise. Vabastuse saamise eeldus on, et tekkivat komposti kasutatakse kohapeal.

 

Kompostimiseks tuleb kasutada kahjurite eest kaitstud kinnist (kaanega) kompostrit, mis on piisavalt suur, et aasta jooksul tekkivad jäätmed ära mahutada. Vabastuse taotluse saab esitada Tartu linna kodulehel www.tartu.ee/jaatmeinfo. Taotlusele tuleb lisada oma kompostri pilt.

 

Neil tartlastel, kes said 2021. aastal KIKi projekti raames kiirkompostri ning soovivad kompostijana jätkata, ei ole vaja uut taotlust esitada. Nende kinnistute andmed on registris juba olemas.

 

Allikas: Tartu uudised


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.