Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Looduse Omnibussi kolm retke oktoobris ja novembris 2023 (2023-10-09 07:15:18)


1. Retk klaasikunstnik Kati Kerstnaga Espoosse, Riihimäele ja Iittalasse klaasikunsti vaatama


Laupäeval, 21.oktoobril 2023 Sõidame koos klaasikunstnik Kati Kerstnaga Espoosse,  Riihimäele ja Iittalasse Soome klaasikunsti vaatama.

Riihimäe klaasimuuseumis on lisaks klaasidisaini tutvustavale püsiekspositsioonile väljas
2 põnevat näitust: disaini poolt esindab seekord värv: Magenta, mis on selle aasta värv ja millest inspireeritud näitusel näeb nii Soome klaasi, keraamika kui puidukunsti. Suures saalis näeme aga ülipõnevat klaasskulptuuri - poola kunstniku Marta Klonowska intrigeerivaid klaasikildudest kokku pandud loomakesi. Kunstniku inspiratsioon tuleb ajaloolistelt maalidelt, milledel kujutatud loomad ta kontekstist välja tõstab ja neid iseseisvate kunstiteostena esitleb.  Marta Klonowska   on maailmaklassi kunstnik
ja osalenud paljudel näitustel nii Pariisis, Berliinis, Jaapanis kui mujal.

EMMA's ehk Espoo moodsa kunsti muuseumis on meie huviorbiidis samuti 2 näitust: püsiekspositsioonis on Kyösti Kakkoneni aastakümnete jooksul kogutud enam kui 10 000 disaini- ja kunstiobjektist koosnev kollektsioon, mis on erakordse kultuuripärandi väärtusega. See sisaldab märkimisväärseid kodumaiseid ja rahvusvahelisi teoseid 19. sajandi lõpust tänapäevani.


2020. aastal sõlmisid Kyösti Kakkonen, EMMA – Espoo moodsa kunsti muuseum ja Espoo linn koostöölepingu, mille tulemusena avati novembris messikeskuses WeeGee Collection Kakkonen ja selle pikaajaliseks esitluseks ehitatud uus näitusepind. 2022. EMMA-sse deponeeritud ligikaudu 1300 tööd keskenduvad kollektsiooni tuumale: Soome
keraamikale ja klaasile. Näitus annab ülevaate Soome disaini erinevatest vaatenurkadest. Välja on pandud kunstiobjekte ja limiteeritud seeriaid. Näitusel saab tutvuda kunstitööstuse pärlite, disainiklassikate ja harulduste ning disaini piire kõigutavate kunstiteostega.

Teine näitus, mida võiks vaadata on Tapio Wirkkala "Vorm" See on näitus Tapio Wirkkala skulptuuridest ja tema skulpturaalsest vormikeelest. Wirkkala oli erakordselt laia haardega kunstnik, kelle töö ulatus graafilisest disainist eseme- ja tootedisaini, näituse- ja hoonete kujunduse, aga ka skulptuuride ja keskkonnakunstini. Ta oli  üks esimesi kunstnikke Soomes, kes lõi täiesti abstraktseid skulptuure, samas on ta kindel klassik ka klaasidisaini loomisel.
 

Iittala: Soome vanim (aastast 1881) tänaseni edukalt tegutsev ja üle ilma tuntuim klaasifirma, mille kodukohas ootavad lisaks ajaloolisele hoonestusele asjakohane disainimuuseum ja tehasepood (outlet) ning muudki põnevat nii kunsti kui kaubanduse poole pealt.Retkel arutleme disaini ja kunsti piiride ja kattuvuste teemadel.

Retkel külastame käsitööhuviliste jaoks põnevat Lankamaailma poodi.  Vaata ka: www.lankamaailma.fi

Retke juhib klaasikunstnik Kati Kerstna, kes lisaks kunstnikutööle on kureerinud ka paljusid nii Eesti ja Balti kui ka muid rahvusvahelisi klaasikunstinäituseid. Kati Kerstna on tunnustatud klaasikunstnik 2022 ja Kunstnike Liidu aastanäituse publikupreemia saaja 2023.


Retkel teeme ka kohvi ja söögipeatusi.

Pass või ID kaart kaasa.

Registreerimisel vajame osaleja täpset ees ja perekonnanime, sünnikuupäev, kuu ja aasta ja telefon.

Kindlasti anda teada, kas soovite lisaks osta hommiku ja / või õhtusöögi rootsi lauas.


Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest laupäeval 21.oktoobril 2023 kell 5.45, Viking Line laev väljub A terminalist kell 7.00.
Tagasi Tallinnas kell 23.00


Sõidu hind koos laevapiletite, bussiekskursiooni. Iitala ja Riihimäel ja Espoos klaasimuuseumide külastustega täiskasvanutele, sealhulgas pensionärid ja tudengid 135 eurotLisaks saab osta hommikusöögi

Hommikusöökide hinnad:
Täiskasvanu - 16 €

Õhtusöökide hinnad:
Täiskasvanu - 27 €


Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine koos sünnikuupäevaga laevapiletite ostmiseks. Palume kindlasti märkida, kas soovite hommiku ja õhtusöögiga või ilma. Saadame kinnituse ja arve.

Arved tuleb tasuda tähtajaks.

Reisile tuleb kaasa võtta ID kaart või pass.

 

 

 

************************************************

2. Kahepäevane retk hilissügisesel Liivimaal Vidzemes Koiva jõe kallastel

Laupäev, 28.oktoober 2023 – pühapäev, 29.oktoober 2023


Alustame teekonda Pärnu kaudu Siguldasse.

Kohta Koiva jõe alamjooksul maalilise looduse keskel, kus vooluvesi on punakasse devoni liivakivisse uuristanud sügava ürgoru ning selle mõlemale kaldale järsud kaljud ja koopad, nimetatakse ka Liivimaa Šveitsiks. Teeme jalutuskäigu Sigulda ordulinnuse varemetes ja Sigulda mõisapargis.

Sigulda ja Turaida vahele jääb kultuslik Gutmanise koobas. Turaidas vaatame piiskop Alberti rajatud piiskopilinnust, Krimuldas käime legendaarse Koiva liivlaste vanema Kaupo haual.

Õhtuks sõidame Cēsisesse, eestipäraselt Võnnu linna, kus sööme õhtust ja jääme öömajale hotellis „Cēsis“, mis on arhitektuuriliselt kaunis funktsionalistlik hoone ning sai valmis vahetult enne Teist maailmasõda.

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest laupäeval 28.oktoobril 2023 kell 7.30. Tagasi Tallinnas pühapäeval 29.oktoobril  kell 22.00


Sõidu hind koos ekskursiooniga, muuseumi piletite ning ööbimise ja hommikusöögiga hotellis 145 eurot

Liituda saab ka Pärnust.


Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Saadame kinnituse ja arve.

Arved tuleb tasuda tähtajaks.

Reisile tuleb kaasa võtta ID kaart või pass.

 

************************************************

 

3. Tunneta kogukonna jõudu - retk Soome suurimale käsitöömessile Tamperes


Laupäeval, 18.novembril 2023

Sõidame Tamperre, kus novembri keskel vallutavad käsitöölised ja käsitööhuvilised linna. Sealses messikeskuses toimuv Soome käsitöö ja disainimess on suurim Euroopas. Sel korral toimub mess juba 27.korda.


2023 aasta teema on: Tunneta kogukonna jõudu.
Kohal on üle 600 käsitöömeistri ja käsitöökoja. Mess toimub neljas paviljonis ja on oma ala professionaalide ja entusiastide kohtumispaik
number üks.


Osta saab Soome käsitööd, käsitöötarvikuid ja -materjale, lõnga, ehteid, kangaid, raamatuid, ajakirju. Samuti maiustusi ja hõrgutisi.


Avatud on kohvikud, saab degusteerida erinevaid tooted, avatud on õpitoad, saab kohtuda ja nõu küsida erinevate meistrite käest.
Kindlasti leiab sealt ka kuusepuu alla vahvaid kingitusi või mõtteid ja ideid mida ise teha.

Pass või ID kaart kaasa.

Registreerimisel vajame osaleja täpset ees ja perekonnanime,sünnikuupäev, kuu ja aasta.

Lisaks soovime teada, kas soovite  hommikusöögi või õhtusöögi juurde osta.

Hommikusöök
Täiskasvanu  - 16 eur

Õhtusöökide hinnad:
Täiskasvanu - 29 €


Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest laupäeval, 18. novembril kell 5.45, Viking Line laev A terminalist kell 7.00.
Tagasi Tallinnas kell 23.00


Sõidu hind koos laevapiletite, messipiletiga täiskasvanutele,sealhulgas pensionärid ja tudengid 125  eurot

Lisanduvad hommiku ja õhtusöögi hinnad laevas.


Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine koos sünnikuupäevaga
laevapiletite ostmiseks. Palume kindlasti märkida, kas soovite hommiku või õhtusööki. Saadame kinnituse ja arve. Arved tuleb tasuda tähtajaks.

 

Allikas: Looduse Omnibussi teated


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.