Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Jõgeval avati kaasaegne ja energiasäästlik Keskkonnaameti tehnoloogiahoone (2023-10-02 07:34:19)


29. septembril avati Jõgeval, aadressil Suur tn 30 Keskkonnaameti uus tehnoloogiahoone, kus on tagatud funktsionaalsus, energiasäästlikkus ja vastupidavus. Hoones hakatakse hoidma Keskkonnameti Jõgeva piirkonna tööks vajalikku tehnikat – lisaks autodele on seal võimalus parkida ja hoiustada ka paate, haagiseid, ATV-sid ja muid masinaid.

 

Keskkonnahoidu silmas pidades on ehitis planeeritud A-energiaklassile vastavalt. Katusele paigaldatud päikesepaneelid võimaldavad soodsates tingimustes hoonel kätte saada kogu oma toimimiseks vajamineva elektrienergia. Hoone on kaetud puitfassaadiga, mis sobitub hästi Jõgeva kesklinna peatänava äärde ja elamupiirkonda.

 

„Keskkonnaametil on üle 30 kontori Eestimaa eri nurkades, mis võimaldab meil valdkonna spetsialistidele pakkuda töökohta nende kodu lähedal. Teisalt saame niimoodi maakonnakeskustes kohal olles reageerida piirkondades tekkivate keskkonnaprobleemide korral kiiremini,“ sõnas Keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra.

 

Keskkonnaametil puudusid oma eritehnika hoiustamiseks Jõgeva vallas seni head lahendused. „Seni oleme tehnikat hoidnud Endla looduskeskuse juures või Jõgeva päästekomando garaažis, nüüd on aga aeg rõõmustada, sest saame kõik oma tehnika sõna otseses mõttes ühe katuse alla,“ rääkis Vakra.  „Jõgeval on Keskkonnaametil kasutuses 8 sõidukit, 5 maastikusõidukit, 3 haagist ja 2 paati, mida kasutab Jõgevamaa kontor ja järelevalvebüroo. Lisaks hoiame uues tehnoloogiahoones veel reservis 2 paati, paadimootoreid ning muud pääste- ja paadivarustust,“ lisas Rainer Vakra.

 

„Oluline on see, et Jõgeval avatud keskkonnasäästlik tehnoloogiahoone hakkab sümbioosis tööle siin samal tänaval 2021. aastal avatud riigimajaga. Riigimajas töötavatel Keskkonnaameti töötajatel on nüüd võimalik oma tööks vajalikku eritehnikat hoiustada kvaliteetsetes tingimustes ja mis peamine – oma töökoha lähedal. Meil on hea meel, et maja on valminud suurepärases koostöös erinevate osapoolte vahel ning saame olla osalised Jõgeva valla piirkonna arengus,“ rääkis Riigi Kinnisvara projektidirektor Indrek Henk.

 

Tehnoloogiahoone suletud netopind on 278,7 m2. Hoones on kaheksa eraldatud, kuid läbikäidavat erineva otstarbega boksi ja väike laoruum. Tehnoloogiahoones on kohad haagistega autode ja kerghaagisel ATV-de hoidmiseks. Õuealal on parkla ning väline manööverdamisala. Lisaks avatud varjualune veel kolmele masinale.

 

Jõgeva tehnoloogiahoone maksumus on 1,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Hoone arhitekt on Anu Kulbach ning projekteerija Kuubik Projekt OÜ. Ehitajad on Dreibau OÜ ja Arens Ehitustööd OÜ. Tellija on Keskkonnaamet ning omanikujärelevalvet teostas Keskkonnaprojekt OÜ.

 

Pildigalerii Keskkonnaameti tehnoloogiahoone avamisest

 

Allikas: Keskkonnaameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.