Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Koda: toidumärgis aitab paremini silma jääda (2023-09-28 07:22:57)


Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja messiboks Tallinna Toidumessil.
Foto: J. Nemvalts


„Aina rohkem küsivad ostjad poes toidu päritolu ja tootmisviiside kohta, nendes küsimustes aitab hästi orienteeruda Eesti vanim toidumärgis Pääsukesemärk,“ rääkis Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja (EPKK) juhatuse esimees Ants Noot täna avatud Tallinna Toidumessil. “Olemegi ühisstendiga väljas, et koja toidutootjatel oleks hea võimalus oma Pääsukesemärki kandvaid tooteid messil tutvustada.“

 

30. korda toimuv Tallinna Toidumess on seekord avatud ainult ärikülastajatele. EPKK toiduvaldkonna projektijuhi Janne Viisma sõnul on mess toidutootjale parimaks kohaks, et ennast nähtavaks teha ka rahvusvahelises plaanis.

„Inimesed üle maailma on hakanud huvituma sellest, kus ja kuidas on toodetud toit, mida nad tarbivad ja millised on toidu kvaliteedinäitajad. Nii on Konjunktuuriinstituudi küsitluse järgi Pääsukesemärk Eesti tuntum toidumärgis. Märk annabki teada, et toode on toodetud Eestis ja põhitooraine on kodumaist päritolu. Lisaks on toode läbinud kvaliteedi kinnitamiseks sensoorse hindamise,“ rääkis Viisma. „Eesti toidu kõrged kvaliteedinäitajad on heaks müügiargumendiks, mida ei tasuks alahinnata.“

Ta lisas, et seekordsel toidumessil on koja ühisstendiga esindatud muljetavaldav hulk ettevõtteid, kes üksinda oma boksialal nii rohket külastajate arvu ehk poleks oodanud. „Messil osalemine on heaks võimaluseks neile, kes soovivad lähiturgudele minna või seniseid müügikanaleid suurendada,“ julgustas Viisma ettevõtteid ka järgmisel aastal messil osalema.

 

Tänavu on Põllumajandus-Kaubanduskoja ühisstendiga  esindatud tooted: Võõpsu mesi (Püvi OÜ); Metsade Maitsed (Minna Sahver); Maks&Moorits lihatooted (Atria Eesti As); Olivia rapsiõli (Scanola Baltic AS); Tarplan Kaubanduse AS majoneesid; Sulbi Roosa vein (Veinimäe OÜ); Linajahu (Linaagro OÜ); Rõngu Pagari tooted; Teraleib OÜ leivaküpsetamise komplekt; Farmi Piimatööstus AS piimatooted; Külmkuivatatud juustukrõpsud (Saidafarm OÜ); Mahe rohumaaveise hakkliha (Liivimaa Lihaveis); Lihaveise sink pipradekooriga, Põdraliha äkis, Hirveliha äkis metsaseentega (Linnamäe Lihatööstus); Polven Foods majoneesid; Arke Lihatööstuse antrekoot, romsteek, minutipihv; Agrone Muna Liisa kanamunad; Briis kalatooted (DGM Shipping); Rabarbra Brut Organic (Peenjoogivabrik Nudist); Eesti Pagari Peremehe vormileib, Kodukandi koorikleib, Kaerasepik, Meekook jaPealinna kook.

 

Tallinna Toidumess toimub 27.-28. septembrini 2023 Unibet Arena messikeskuses. Tallinna Toidumessil osalevad toidutööstuse, kaubanduse, toitlustuse, majutuse ning sidusalade ettevõtted.

 

 

 

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.