Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäeva sündmused (2023-09-27 07:09:04)


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 78 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 48 varavastast kuritegu, sealhulgas 33 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 23.

 

Eile juhtus kaks inimkannatanutega liiklusõnnetust ning juhtimiselt kõrvaldati 18 joobekahtlusega sõidukijuhti.

 

PÕHJA PREFEKTUUR

 

Tallinn

 

Kehaline väärkohtlemine

25. septembril teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval korteris ründas 34-aastane mees oma elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni.

 

Vargused

25. septembril teatati vargusest Kesklinnas Tondi tänaval asuvast kontorist, kust viidi endaga kaasa nii elektroonikat kui ka raha. Vargusega tekitatud kahju ligikaudu 3794 eurot.

 

25. septembril teatati, et Lasnamäel murti sisse metalli kokkuostupunkti, kust varastati mitmeid esemeid. Vargusega tekitatud kahju on üle 45 000 euro.

 

Kelmused

25. septembril alustati menetlust juhtumis, kus Põhja-Tallinnas elavale naisele helistas väidetav politseitöötaja, kes teavitas naist sellest, et keegi soovib volikirja alusel tema pangakontolt raha välja võtta. Seejärel ühendati kõne järgmise isikuga, kes ebaseaduslike tegevuste lõpetamise ettekäändel palus jälgida juhiseid, mille tulemusena said kelmid juurdepääsu naise pangakontodele ning kontodelt tehti makseid tundmatutele Suurbritannia pangakontodele. Kelmusega tekitatud varaline kahju 50 000 eurot.

 

25. septembril alustati menetlust juhtumis, kus Nõmmel elav naine sai EEPost saatjalt SMS-i, mis viis pealtnäha Omniva lehele, kus teavitati, et tellitud pakki ei õnnest edastada kuna andmed olid valed ning paluti täita need uuesti. Asjaolu tõttu, et pakk oli saadetud tagasi korjekeskusesse, paluti ka kaardi andmeid ning enda isik Smart-ID kaudu identifitseerida. Logides internetipanka avastas naine, et tema kontolt on tehtud broneering summas 619 eurot.

 

LÕUNA PREFEKTUUR

 

Möödunud ööpäeva jooksul Lõuna prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud. 

 

Piiriturvalisus

Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise kahel Ukraina kodanikul. Tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja suunati tagasi Venemaale.

 

 

IDA PREFEKTUUR

 

Ida-Virumaa

 

Kehaline väärkohtlemine

26. septembril teatati politseile, et Narvas Rahu tänaval asuvas korteris lõi 48-aastane mees olmetüli käigus 49-aastast naist. Politseinikud pidasid lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Piiriturvalisus

25. septembril fikseeriti Narva jõel ajutise kontrolljoone ebaseaduslik ületus väikelaevaga suunaga Eesti-Vene-Eesti.  Väikelaeva juhile määrati kiirmenetluse otsusega trahv 120 eurot.

 

25. septembril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kolmel Moldova, kahel Venemaa ja Ukraina ning ühel Valgevene kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

 

 

LÄÄNE PREFEKTUUR

 

Raplamaa

 

Kelmus
25. septembril alustati kriminaalmenetlust selles, et selle aasta märtsi keskpaigast kuni juuli lõpuni helistasid vene keelt rääkivad inimesed Raplamaal elavale mehele ja pakkusid võimalust raha teenimiseks investeerimisega Investing-Capitals platvormi ja krüptovaluutasse. Mehele tehti investeerimiskeskkondadesse kontod, kuhu ta hakkas kandma raha. Raha lubati mitmekordistada, kuid seda pole seni tehtud ja mehel ei ole võimalik ka oma juba üle kantud raha tagasi saada. Kelmusega tekitatud kahju on ligi 9000 eurot.

 

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

 

Allikas: PPA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.