Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Lõppes metsloomade marutaudivastane vaktsineerimine (2023-09-25 07:24:25)


Põllumajandus- ja Toiduamet lõpetas sügisese kährikute ja rebaste marutaudivastase vaktsineerimise.

Põllumajandus- ja Toiduameti loomatervise ja -heaolu osakonna peaspetsialisti Ave-Ly Toomvapi sõnul läks vaktsineerimine taaskord plaanipäraselt. "Kirde- ja Kagu-Eestis Venemaaga piirnevatel aladel visati loodusesse sadu tuhandeid vaktsiinsöötasid. Loodetavasti leiavad metsloomad need ning saavad marutaudivastase kaitse," selgitas Toomvap.

Toomvap lisas, et Eesti on küll marutaudivaba maa, kuid kuna tegu on haigusega, mis haigussümptomite väljakujunemisel lõpeb surmaga. Nii inimesel, kui loomal, tuleb haiguse taaslevikut ennetada. Parim viis selleks on loomade vaktsineerimine. "Marutaud on väga levinud meie idanaabri juures. Teiste riikide kogemus näitab, et marutaud võib nakatunud metsloomade või hulkuvate koduloomadega taas levida piirkonda, mis on mitmeid aastaid olnud haigusest vaba. Nii juhtus Poolas aastal 2021, samuti Ungaris, kus eelmisel nädalal tuvastati marutaudile positiivne rebane. Seega tuleb olla valvas ning vaktsineerida nii mets- kui ka lemmikloomi," lisas Toomvap.

Lõppenud vaktsineerimiskampaaniaga seoses tänab Põllumajandus- ja Toiduamet koostööpartnereid sujuva koostöö eest ning tuletab lemmikloomaomanikele meelde, et nad kontrolliksid kas nende lemmikloom on marutaudi vastu vaktsineeritud.

Järgmine metsloomade vaktsineerimine toimub 2024. aasta kevadel.
Täiendavat infot marutaudi ja vaktsineerimise kohta leiab marutaud.ee.

 

Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.