Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Mürgiseid seeni ei tohi toiduks müüa (2023-09-25 07:03:33)


Mürgiseid seeni, sh punast kärbseseent on keelatud toiduks müüa, sest tegemist on tervisele ohtliku seenega. Samuti on keelatud müüa punast kärbseseent kui toidulisandit, mis on kapseldatud või muul kujul.

Põllumajandus- ja Toiduameti toiduosakonna peaspetsialisti Brigitte Salmuse sõnul laekub ametile vihjeid kärbseseene müügi kohta. "Tähelepanelikud inimesed annavad teada, et on märganud kuulutusi, kus müügiks pakutakse mürgist seent. Tihtipeale on kuulutused ka sotsiaalmeedias avalikult üleval," kirjeldas Salmus.

Punane kärbseseen on mürgine, ega ole mõeldud seespidiseks tarbimiseks. "Oluline on rõhutada, et lisaks sellele, et tegemist on mürgise seenega on punase kärbseseene müümine, sh toidulisandina (nt kapslis) keelatud uuendtoit. See tähendab seda, et müümine on keelatud kogu Euroopa Liidus," selgitas Salmus. Selline toode tuleb müügilt koheselt kõrvaldada. Salmus paneb inimestele südamele, et nad ei ostaks ega kasutaks selliseid kapseldatud tooteid. "Kuna sellised tooted ei ole kontrollitud, siis pole teada, mida kapsel sisaldab ning inimene võib oma tervist tugevalt kahjustada. Kindlasti ei tohi selliseid tooteid anda lastele".

Punane kärbseseen kuulub närvimürke sisaldavate seente hulka ning seetõttu võib tarbimine põhjustada mürgistuse. Kärbseseene tarbimise korral tuleks ühendust võtta Mürgistusteabekeskusega infotelefonil 16662, kes oskab mürgistuse puhul leida kiiresti kõige sobivama tegutsemisskeemi.

Vihjeid ohtliku toidu müügi kohta saab esitada meiliaadressile vihje@pta.agri.ee.

Toiduohutusalase seadusandluse alussäte on, et toidu ohutuse eest vastutab seda toitu tootev käitleja, kes peab tarvitusele võtma kõik meetmed ohutuse tagamiseks. Ameti kohustus on teavitada tarbijaid, kui turule on jõudnud toit, mida ei saa ohutuks pidada.

 

Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.