Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäeva sündmused (2023-09-21 07:07:32)


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 59 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 38 varavastast kuritegu, sealhulgas 30 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 27.

 

Juhtus üks inimkannatanuga liiklusõnnetus, milles sai vigastada üks inimene. Juhtimiselt kõrvaldati kolm joobekahtlusega sõidukijuhti.

 

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
19. septembril teatati, et Kesklinnas Juhkentali tänaval korteris lõi 50-aastane mees 53-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

19. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Tööstuse tänaval lõi 33-aastane mees enda elukaaslast, 42-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

19. septembril teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel rünnati 38-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
19. septembril teatati, et Kesklinnas Saturni tänaval varastati lukustatud keldriboksist jalgrattad. Tekitatud kahju kokku 2325.

Piiriturvalisus

19. septembril viidi läbi kontrollreidid, et selgitada välja, kas välismaalased viibivad ja töötavad Eestis seaduslikult. Kahel erineval aadressil kontrolliti kokku 24 inimest, mille käigus tuvastati kolm rikkumist. 1999. aastal sündinud Moldova kodanikul tunnistati kehtetuks elamisluba ja määrati rahatrahv 300 eurot, kuna tema töötamine ei olnud töötamise registris registreeritud. 1999. aastal sündinud Ukraina kodanikul puudus lühiajalise töötamise registreering ning ta viibis Eestis ebaseaduslikult, mistõttu määrati talle rahatrahv 200 eurot. 1990. aastal sündinud Moldova kodanikul oli tööleping lõppenud, mistõttu tunnistati tema lühiajalise töötamise registreering, viisa ja viisavaba viibimisaeg kehtetuks. Samuti määrati talle 400 eurot trahvi ja tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeval Lõuna prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

 

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

 

Kelmus

18. septembril sai Alutaguse vallas elav naine kõne end politseinikuna esitlenud kelmilt, kes väitis, et naise kontol toimuvad kahtlased tehingud ning nende peatamiseks peaks naine talitama ametniku suuniste järgi. Naine paigaldas kelmi õpetusel enda arvutisse AnyDesk programmi ning sisestas enda PIN-koodid. Hiljem avastas naine, et tema kontolt on kadunud enam kui 5000 eurot. Kelmusjuhtumi üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Kehalised väärkohtlemised

Ööl vastu 20. septembrit puhkes Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas elukaaslaste vahel tüli, mille käigus 39-aastane mees lõi oma naist. Vägivallajuhtumi üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Politseile laekus teade, et 19. septembril löödi Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas 35-aastast meest. Meedikud andsid kannatanule esmaabi ning juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Lääne-Virumaa

 

Vargus

Ööl vastu 19. septembrit varastati Rakvere vallas tänava pealt Respo järelhaagis. Haagis leiti küll üles, kuid sellelt oli varastatud esimesed kabariittuled, rikutud juhtmeid ning varastatud tagumine kõrgendusluuk. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju on selgitamisel.

 

Piiriturvalisus

Möödunud ööpäeval tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine 13 Moldova, kolme Usbekistani, kahel Venemaa ning kahel Ukraina kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

 

LÄÄNE PREFEKTUUR

 

Järvamaa

 

Omastamine

19. septembril alustati kriminaalmenetlust selles, et septembri alguses avastasid omanikud, et lõhutud on nende Paide linnas asuva maja elektrikilp, elektrikaablid, ära on viidud veetorud, õhksoojuspump, elektriboiler, neli laelampi, kaks radiaatorit, külmkapp, pesumasin ja muid asju. Tekitatud varaline kahju on kokku umbes 2000 eurot.

 

Raplamaa

 

Kelmus

18. septembril sai politsei teate, et Raplamaal elav mees soovis Facebook Marketplace´i kaudu osta nutitelefoni ja leppis tehingus müüjaga kokku. Mees kandis müüjale üle 300 eurot, kuid kaupa ei saanud.

 

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 

Allikas: PPA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.