Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tallinnas võeti omanikult ära koerad ja kassid (2023-09-15 08:03:53)


Põllumajandus- ja Toiduamet võttis omanikult ära kümme kassi ja kolm koera. Loomad toimetati varjupaika.

Põllumajandus- ja Toiduameti põhja regiooni juhtivspetsialisti Harles Kauba sõnul võeti eelmisel nädalal loomapidajalt üle nõuetekohane pidamine. "Lemmikloomi peeti hooletult, mille tagajärjel lemmikloomad tihti hulkusid ning seoses sellega oli loomade elu ja tervis otseselt ohus. Lisaks tuvastati kontrollil veel mitmeid olulisi puudusi. Kokkuvõtteks ei jäänud muud üle, kui loomad turvalisse keskkonda toimetada," selgitas Kaup.

Ameti kontrolli käigus selgus, et majapidamises oli ka kuus kassipoega, kellest mitmed olid isegi loomapidaja sõnul haiged. "Loomad polnud saanud vajalikku veterinaarravi, mistõttu oli väga oluline korraldada veterinaarne ülevaatus," kirjeldas Kaup. Kõik lemmikud toimetati Varjupaikade MTÜ varjupaikadesse.

Loomade võõrandamine on äärmuslik meede, mida rakendatakse ainult juhtudel, kui ameti hinnangul on ohus loomade elu või tervis ning seetõttu pole võimalik jätta loomi senise loomapidaja hoolde.

 

Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.