Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
MAAELUVÕRGUSTIK: Võrgukiri nr 15 (532) (2023-09-06 10:50:27)

Küla elab, küla jääb - Aasta küla 2023 konkursist

Külaliikumine Kodukant on konkurssi "Aasta Küla" korraldanud juba aastast 2005, seda igal teisel aastal. Seega sai see aasta tähistada konkursi 10. aastapäeva! Uhke ja pidulik!

Aasta külaks valitakse küla või alevik, mis on olnud ühel või teisel moel silmapaistev külalistele ning suurepärane elupaik kohalikele elanikele.

Kodukandi koostatud konkursi põhikirja järgi on ettevõtmise eesmärgiks avaldada avalikku tunnustust küladele tulemusliku tegutsemise eest, jagada laiemalt häid kogukonna toimise praktikaid, aidata kaasa maaelu positiivse maine kasvule ning teadvustada Eesti üldsusele maa- ja külaelu olulisust Eesti Vabariigis.

Parimatest parimate valimine läbi kolme vooru

Aasta külaks kandideeris sellel aastal kokku 33 küla, mille hulgast valis esinduslik 8-liikmeline komisjon välja 15 nominenti, kõigist 15st Eesti maakonnast. Väljavalitud külad olid tõesti mitmekülgsed!

Seejärel hinnati nominente kaheastmelise süsteemi alusel - külade saadetud ankeediinfo põhjal ja "oma silm on kuningas" meetodil ehk küladega käidi ka kohapeal tutvumas.

Loe kogu artiklit

 

 

Edasi saab lugeda: Maainfo.ee/Võrgukiri nr 15

Allikas: Maaelu Teadmuskeskuse teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.