Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kliimaministeerium soovib riigimaade kaevandamistasusid õiglasemaks muuta (2023-09-06 07:18:04)


Kliimaministeerium teeb ettepaneku lisada maapõueseadusesse üleminekusäte, et viia 2001. aastast muutumatuna püsinud riigimaade kaevandamiseks kasutamise tasu järk-järgult kooskõlla maade muutunud väärtusega. Vähendamaks hinnatõususurvet lõpptarbijatele ning ettevõtluse kohanemiseks 2024. aastast hüppeliselt tõusva maa kasutustasuga, on üleminekuajaks kaheksa aastat.

Uuendatud ja maa ajakohastatud väärtusele vastav maa kaevandamiseks kasutamise tasu loob ka tugevamad eeldused kasutusest välja jäänud kaevandusalade kiiremaks sulgemiseks ja keskkonnatingimuste taastamiseks.

"Riigimaa kaevandamiseks kasutamise tasud on püsinud muutumatuna alates 2001. aastast. Kasutustasude kooskõlla viimine maa muutunud hinnaga on vältimatu. Vähendamaks maa hinna kasvust tulevat hinnatõususurvet lõpptarbijatele ning andmaks aega ettevõtete kohanemiseks, pakume järkjärgulise ülemineku kaheksa aasta jooksul," ütles kliimaminister Kristen Michal.

Kooskõlastusele edastatava eelnõuga suurendatakse riigile kuuluva kinnisasja kaevandamiseks kasutada andmise tasusid iga-aastaselt 50 protsenti kehtivast tasust, kuni saavutatakse kasutustasu, mis moodustab 3% maa maksustamishinnast aastas.

Eelnõu mõjutab kõige rohkem riigi kinnisasja kasutamiseks lepingud sõlminud riigi kinnisasja kasutajaid või tulevasi kasutajaid. Selliseid kasutajaid on 31.12.2022 seisuga riigi kinnisvararegistri andmetel 630, kes on võtnud riigi kinnisasja maavara kaevandamise eesmärgil kasutada.

Riigimaa kaevandamiseks kasutada andmise renditasude regulatsioonid vaadatakse üle üleminekuperioodi lõppedes.

 

 

Allikas: Kliimaministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.