Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Stardib üle-eestiline koolidevaheline ringmajanduse konkurss (2023-08-29 07:39:50)


Keskkonnaagentuur ja Villemdrillem kutsuvad 5. - 9. klassi õpilasi osalema videovõistlusel "Ringmajanduse meistriklass 2023".

 

Konkursile oodatakse õpilaste kuni kolme minuti pikkuseid videoid sellest, mida nad ringmajandusest teavad ja enda ümber märkavad. Võistelda võib üksi või teha video sõpradega koos. "Soovime näha laste pilgu läbi, mida nemad mõistavad ringmajanduse all. Samuti ootame ideid, mida võiks ette võtta, et Eesti oleks edaspidi veelgi ringmajandavam," ütleb Keskkonnaagentuuri keskkonnakasutuse osakonna projektijuht Kaili Simberg. Kindlasti omab võistlus ka harivat momenti. "Loodame, et läbi laste teadlikkuse tõstmise muutuvad ka nende pered keskkonnavaldkonnas targemaks ja oskavad igapäevaselt teha loodusele ja enda tervisele kasulikumaid otsuseid," toob Simberg välja veel ühe positiivse mõju. Konkurss sisaldab praktilisi suuniseid, mis õpetavad ringmajanduse põhimõtteid märkama ja kasutama. Tutvustatakse näiteks ühekordselt kasutatavate pakendite vähendamise võimalusi ja räägitakse rohepesust.

 

Õpilased saavad temaatilise õppevideoga tutvuda Keskkonnaagentuuri YouTube kanalis. Olulisematest tähtaegadest peaks meelde jätma, et koolide eelregistreerimine toimub 4. − 8. september ning videoid saab esitada 27. septembrini. Peale seda hindab ekspertidest koosnev žürii võistlustöid ja 10. oktoobril kuulutatakse välja võidutöö.

 

Parimaid ootavad mitmed auhinnad. Vahemikus 2. − 9. oktoober saavad videod koguda Keskkonnaagentuuri Youtube kanalis publiku hääli, millest kujuneb auhinna "publiku lemmik" saaja. Võidutöö esitanud õpilase koolile on auhinnaks privaatkontsert Villemdrillemiga.

 

Konkursi täpsed tingimused leiad Keskkonnaportaalist, samuti saab sinna laadida ka võistlustööd. Lisainfot küsi: Kaili Simberg, kaili.simberg@envir.ee või telefonil: 5191 7644.

 

Allikas: Keskkonnaagentuuri pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.