Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
(2023-08-22 08:15:07)

Maa-amet: Juulis oli kinnisvaraturg suveperioodile omaselt vaikne


Maa-ameti aerofoto

 

Maa-ameti andmetel tehti 2023. aasta juulis kinnisvaraturul 3191 ostu-müügitehingut, mida on 19 protsenti vähem kui eelmine aasta samal ajal ning 15 protsenti vähem kui eelnenud kuul.

 

Eluruumina müüdud korteriomandiga tehti 1678 tehingut, hoonestatud maadega 611 tehingut ning hoonestamata maadega 722 tehingut, mida oli vastavalt 24, 17 ja 6 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal.

 

Tallinnas tehti 643 korteritehingut, mida oli 26 protsenti vähem kui 2022. aasta juulis. Tehinguid uute korteritega oli pealinnas ligi 50 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal ning vanemate korteritega tehtud tehingute arv püsib sarnaselt eelnenud kuudele 16 protsenti madalamal. Tartus müüdi 153 korterit ning Pärnus 44 korterit, mida on vastavalt 30 protsenti ja 44 protsenti vähem kui aasta eest samal ajal.

 

Juulis maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 3080 eurot ning aastaga on ruutmeetri hind kallinenud ligi 5 protsenti. Sealhulgas pealinna uue korteri ruutmeeter maksis juulis keskmiselt 4267 eurot ja vanema korteri ruutmeeter 2796 eurot. Aastane hinnakasv on uute korterite puhul ligi 35 protsenti ning järelmüükide hinnatase jääb 2 protsenti mullusele juuli tasemele alla. Eelmise kuuga võrdlusel on esmamüükide keskmine hind kasvanud 7 protsenti, kuid järelmüükide keskmises hinnas olulist muutust ei toimunud. Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 2542 eurot ning aastane kasv 10 protsenti. Pärnu korteri ruutmeetri keskmine hind oli juulis 1865 eurot ning aastases võrdluses on keskmine hind langenud 10 protsenti.

 

Detailsem juulikuu ülevaade Maa-ameti kodulehel.

Jooksvalt on võimalik statistikaga tutvuda kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonnas.

Allikas: Maa-ameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.