Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Digilahenduste populaarsus teeb Eesti riiklikus aadressiotsingus rekordeid (2023-08-18 09:07:07)


Eesti inimeste digilahenduste ja e-kaubanduse lembus kajastub Maa-ameti hallatavas riiklikus aadressiotsingus In-ADS, kus tehti juunis üle 20 miljoni päringu.

"Keskmiselt oli juunis 680 000 aadressipäringut päevas," ütles Maa-ameti aadressiandmete osakonna juhataja Mall Leht. In-ADS-i suurimad kasutajad olid juunis Politsei- ja Piirivalveamet, Äriregister, kõrgkoolidesse sisseastumise infosüsteem, Päästeameti ohutusportaal, LHV pank, Alexela iseteenindus, Coop e-pood ja paljud teised asutused ja ettevõtted.

In-ADS on tasuta ja selle kaudu saavad kõik huvilised kätte korrektsed Eesti aadressid. Riikliku aadressiotsingu eeliseks on täpsus ja seda kasutatakse eelkõige sel juhul, kui ajakohane aadress on oluline. "In-ADS-is on Eesti kõige täpsemad aadressid, sest tänu igaöistele uuendamistele jõuavad sinna kõik aadressiandmete süsteemis tehtud muudatused," selgitas Leht. Teenus sobib kõigile asutustele, kes ootavad oma veebirakenduste kasutajatelt aadressi sisestamist - näiteks e-poed, logistikaettevõtted jt. Politsei- ja Piirivalveameti vanemkomissari Marit Abrami sõnul on PPA jaoks menetluste puhul väga oluline andmete korrektsus. "Maa-ameti teenuse kasutamine aitab meil seda varasemast oluliselt lihtsamalt tagada ja vähendab märkimisväärselt võimalikke ette tulevaid vigu," rääkis Abram.

Otsingus saab teha päringuid nii aadresside, kohanimede kui ka huvipunktide alusel - näiteks Linnahall, Lauluväljak. In-ADS-i on võimalik kasutada ka kohanimeloendina tehes tehnilisi aadressipäringuid üle veebiteenuse ja kuvades kiirelt leitud vasteid otse oma infosüsteemi (ilma In-ADS-i kasutajaliidest kasutamata). Valdav enamus päringuid In-ADS-is ongi tehtud sellisel moel, nt väiksemamahulisteks automaatandmetöötlusteks või muuks.

In-ADS on aadressiandmete süsteemi andmeid kasutav integreeritav aadressiotsing, mida on võimalik lihtsalt paigutada erinevatesse veebipõhistesse infosüsteemidesse. Vaata lähemalt Maa-ameti Geoportaalist.

Allikas: Maa-ameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.