Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Retked Looduse Omnibussiga Setomaa Kuningriigi päevadele ja Soomaa maastikele, lilleaedadesse (2023-08-03 08:02:57)


1. Retk Setomaa Kuningriigi päevale koos laevasõiduga Pihkva järvele

Laupäeval, 05. augustil 2023

Laupäeval sõidame ajakirjanik Juku-Kalle Raidiga Setomaale. Setomaal alustame Obinitsast, vaatame seal veidi ringi, kui veab, külastame Evari kultuurimaja. Seejärel suundume Uusvada külla ning uurime kohalikku tsässonat, külastame näitleja Merca talu Küllatüväs, sõidame läbi Piusa ja Koidula ning läbi Saatse saapa (kilomeeter läbi Venemaa, kus me bussist ei välju) Värskasse, kus kõrval Rõsna külas toimuvad Seto kuningriigi päevad. Rõsnalt teeme tunniajasele piirilähedase laevaretke Pihkva järvele. Olles uuesti Seto kuningriigis, kohtume dalai laama eriesindajaga, kuulame-vaatame erinevaid kontserte, jälgime uue ülemsootska valimist (kes on setode jaoks jumal Peko asemik maa peal) ning jälgime pingsalt Seto Kuningriigi sõjaväeparaadi. Kuningriigipäevadel on avatud laat, kust saab osta sööki, jooki ja käsitööd.

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 8.00 Tagasi Tallinnas kell 23.00

Sõidu hind 60 eurot koos laevaekskursiooniga. Hinnale lisandub Seto Kuningriigi viisa täiskasvanud 12 eurot, pensionärid ja õpilased 6 eurot.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.

Saadame kinnituse.

PALUME REGISTREERIDA ENNAST JUHUL KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

*********************************************

 

2. Retk Heiki Pärdiga Soomaa maastikke, talusid ja lilleaedu vaatama

Pühapäeval, 06.augustil 2023

Seekordsel Soomaa retkel teeme mitmeid ekskursioone taludesse ja lilleaedadesse.

Asu talu on väike hobitalu Põhja-Viljandimaal Soomaa servas Ivaski külas, kus 20 aastaga on välja kujunenud liigirikas kollektsioonaed. Püsilillekollektsioonis on põhirõhk päevaliiliatel, mida on üle 500 sordi, enamus neist Eestis vähelevinud ämblikõielised. Teine suur armastus on floksid, mida on rohkem kui 300 sorti. Nii flokse kui päevaliiliaid on püütud sobitada aiakujundusse, moodustades neist erinevaid istutusalasid ja kombineerides teiste püsikutega. Avatud kodukohvik. Oma koduaeda tutvustab Aide Vendla.

Nõrga talu 1,5 ha suurune iluaed pakub üllatavaid vaateid ning võlub hiiglasliku veesilmaga, olles tõeline püsilillede paradiis. Aia uhkuseks on suur päevaliiliate ja flokside kollektsioon. Floksid on aia vaieldamatud pärlid. Avatud kodukohvi. Oma koduaeda tutvustab Krista Kukk.


Piesta Kuusikaru talu. Piesta kaubamärki kannavad puhas õunamahl, glögilaadne vürtsikas õunajook, õrna mündiga õunasiirup, aeglaselt kääritatud õunaäädikas, gurmaanide lemmik õunastroop Avatud kodukohvik.
Oma kodutalu ja seal valmivaid tooteid tutvustavad perenaine Külli ja peremees Hardi.

Alpakafarm. Pärnumaal Ares asuv Alpakafarm on Eesti üks suurimaid kameliide kasvatavaid farme, olles koduks rohkem kui 180 loomale, sealhulgas alpakadele, laamadele, guanakodele. Peale selle elavad farmis Kameruni kitsed, mini- ja mustninalambad ning merisead.


Avatud on käsitöö ja lõngapood. Osta saab Norra juustu ja vorsti. Alpakafarmi tutvustavad perenaine Kaja ja peremees Kai.

Sõidame marsruudil Olustvere, Suure-Jaani, Vastemõisa, Kõpu, Tipu, Tori, Are.

Retke juhib ja piirkonna kultuurilugu tutvustab Heiki Pärdi.

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 8.30. Tagasi Tallinnas kell 20.30

Sõidu hind koos ekskursioonidega talus 55 eurot.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajaliktäpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.

Saadame kinnituse.

PALUME REGISTREERIDA ENNAST JUHUL KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

 

Allikas: Looduse Omnibussi teated

 
 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.