Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäeva sündmused (2023-08-03 07:50:34)


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 92 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 65 varavastast kuritegu, sh 53 vargust.

 

Ööpäeva jooksul juhtus viis liiklusõnnetust, neist üks tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati neli alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti.

 

Eestisse saabus 95 Ukraina kodanikku, kellest 29 otsustasid siia jääda.

 

PÕHJA PREFEKTUUR

 

Tallinn

 

Kehalised väärkohtlemised

1. augustil teatati, et Mustamäel A. H. Tammsaare tänava kortermajas lõi 37-aastane naine oma 43-aastast abikaasat. Politseinikud pidasid naise kinni.

 

1. augustil teatati, et Kristiines Tulika tänaval lõi 37-aastane mees 31-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

 

Vargus

1. augustil varastati Kesklinnas Koidu tänaval kortermaja keldrist tööriistu. Kahju on 1210 eurot.

 

Harjumaa

 

Kehaline väärkohtlemine

1. augustil toimus Maardus Kellamäe tänava kortermajas kahe mehe vahel konflikt, milles mõlemad said viga.

 

LÕUNA PREFEKTUUR

 

Tartumaa

 

Omavoliline sissetung

Ööl vastu 2. augustit sai politsei väljakutse Tartu valda, kus ühe kortermaja rõdule olid roninud kaks võõrast meest. Politsei pidas mehed kinni ning toimetas ühe neist kainenema. Juhtumi täpsemaid asjaolusid selgitab politsei.

 

Piiriturvalisus

Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise seitsmel Moldova, kahel Ukraina, kahel Venemaa ja ühel Serbia kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

 

IDA PREFEKTUUR

 

Ida-Virumaa

 

Kehaline väärkohtlemine

1. augustil sai politsei teate, et Narvas Rohelisel tänaval lõi 24-aastane mees enda abikaasat. Politsei pidas lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Kelmus

Politseisse pöördus Narvas elav mees, kellele helistas kelm tutvustades end politseiametnikuna, kes väitis, et mehe nimele püütakse võtta laenu. Seejärel ühines kõnega teine kelm, kes tutvustades end pangatöötajana. Mehel paluti kelmuse tõkestamise ettekäändel telefoni alla laadida Anydesk programm ning sisestada enda pangaandmed, mida kannatanu ka tegi. Hiljem avastas kannatanu, et tema pangakontolt on kadunud 7800 eurot.

 

Piiriturvalisus

1. augustil tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise üheksal Ukraina, kaheksal Venemaa, seitsmel Moldova, kolmel Gruusia, ühel Armeenia ja Valgevene kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

 

LÄÄNE PREFEKTUUR

 

Pärnumaa

 

Vargus

1. augustil sai politsei teate, et 31. augustil varastati Pärnus Uus-Sauga tänaval kortermaja eest puu külge kinnitatud jalgratas Hexagon. Vargusega tekitatud varaline kahju on 350 eurot.

 

Saaremaa

 

Kelmus
1. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et juulikuus helistati Saaremaal elavale mehele ja väideti, et mehel on Blockchain ettevõttes seisma jäänud 6500 eurot raha. Raha kättesaamiseks tegi mees mitmel korral ülekandeid, kuid hiljem selgus, et mehe nimel on võetud Bondorast ligi 20 000 eurot laenu.

 

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

 

Allikas: PPA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.