Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maa-amet: uute korterite müügitehingute arv püsib aastatagusest 14% madalamal (2023-07-25 08:27:33)


Maa-ameti andmetel toimus 2023. aasta II kvartalis kinnisvaraturul 11 126 ostu-müügitehingut koguväärtusega 1,25 miljardit eurot. Tehingute arv ja koguväärtus küll vähenes 2022. aasta II kvartaliga võrdluses, kuid esimese kvartaliga võrreldes püsivad mõlemad kõrgemal.

Korteriomanditega tehti II kvartalis 6567 ostu-müügitehingut, sealhulgas eluruumidega 5892. Võrdluses aastataguse perioodiga on eluruumidega toimunud tehingute arv vähenenud viiendiku võrra, kuid eelnenud kvartalist püsib tehingute arv 25 protsendi võrra kõrgemal. Sealhulgas on uute korteritega tehtud tehingute arv aastaga vähenenud 14 protsenti ning samal ajal on järelturu aktiivsus vähenenud viiendiku võrra. Iga viies korteritehing tehti uue korteriga ning pooled esmamüükidest toimusid Tallinnas.

 

Enim tehinguid tehakse korteriomanditega, mis moodustavad kõikide ostu-müügitehingute koguarvust 53 protsenti. Hoonestamata maadega tehti 24 protsenti ja hoonestatud maadega 17 protsenti tehingutest. Koguväärtusest moodustavad tehingud korteritega 58 protsenti, hoonestamata maadega 14 protsenti ja hoonestatud maadega 24 protsenti.

 

II kvartali tehingute arv on küll kvartali võrdluses 25 protsenti kasvanud, ent viimase kahe aktiivsema aasta võrdluses püsib tehinguaktiivsus 22-32 protsenti madalamal tasemel. Ostu-müügitehingute kuine jaotus näitab viivuks kevadkuudel kasvavat tehinguaktiivsust, mis aga juuni saabudes hooajalistest põhjustest tingituna mõnevõrra vaibub. Juunikuus toimunud tehingute arv oli 19 protsenti madalam kui aasta tagasi juunis ning 8 protsenti madalam kui eelnenud kuul. Tehingute koguväärtuse moodustanud 1,25 miljardit eurot oli 39 protsenti kõrgem kui eelnenud kvartalid, kuid 15 protsenti madalam kui aasta tagasi samal ajal.

 

2023. aasta II kvartalis oli Tallinna uue korteri ruutmeetri keskmine hind 3908 eurot ning aastaga tõusis ruutmeetri hind 10 protsenti ja kvartaliga 5 protsenti. Pealinna järelturu korteri ruutmeetri keskmine hind oli 2775 eurot ning kui aastases võrdluses on keskmine hind jäänud paigale, siis kvartaalselt on Tallinna järelturu korterite keskmine hinnatase kasvanud 5%.

 

Maa-ameti kinnisvara hinnaindeksi kasv oli 2023. aasta II kvartalis võrreldes eelmise kvartaliga 6 protsenti, aastaga on hinnaindeks kasvanud 13 protsenti.

 

Jooksvalt on võimalik statistikaga tutvuda kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonnas. Detailsemalt saab kuu ja kvartali turuülevaadetega tutvuda Maa-ameti kodulehel.

Allikas: Maa-ameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.