Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Sügisest saavad toiduainetööstuste investeeringutoetust taotleda ka suurettevõtjad (2023-07-25 08:08:55)


Regionaalminister Madis Kallas allkirjastas määruse, millega võimaldatakse nüüd ka suurettevõtjatel taotleda toetust energia varustuskindluse tagamiseks.

Toetust saab taotleda investeeringuks, mis on suunatud selleks, et osta energia varustuskindluse tagamiseks vajalik seade, ehitada ehitis või osta generaator ajutise vooluallikana kasutamiseks. Kui varem said toetust taotleda väiksemad ja keskmise suurusega ettevõtjad, siis nüüdsest saavad seda teha ka need, kellel on rohkem kui 750 töötjat ning kelle müügitulu taotlemisele eelneval majandusaastal oli alla 200 miljoni euro.

Investeeringutoetusi makstakse "Eesti maaelu arengukava 2014-2020" alammeetmest "Toiduainetööstuse investeeringutoetus energia varustuskindluse tagamiseks".

"Muudatused on vajalikud, sest sõda Ukrainas on muutnud toidu kättesaadavust ja tarneahelaid. Seetõttu on oluline panustada ettevõtetesse, mis toodavad Eestis kohapeal, ning tagada, et tootmine neis ei katkeks ka kriisi ajal," ütles regionaalminister Madis Kallas. "Seni pole nii suured ettevõtted investeeringutoetust saanud, kuid toidujulgeoleku ning energia varustuskindluse tagamiseks on vaja olla toeks ka neile."

Toetust on võimalik taotleda ettevõtjal, kes tegutseb toiduainete tootmise valdkonnas (välja arvatud kala, vähilaadsete ja limuste töötlemine ja säilitamine või joogitootmine), olenemata ettevõtte suurusest.

Toetust saavad ettevõtted taotlema hakata septembri lõpus ning investeeringud peavad olema tehtud hiljemalt 30. juuniks 2025. Toetusi saab taotleda läbi PRIA.

Allikas: Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.