Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel rääbisepüük avavee- ja ääremõrdadega peatatud (2023-07-19 06:49:58)


Tänasest, 19. juulist peatatakse rääbisepüük Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel avavee- ja ääremõrdadega, kuna selleks aastaks nendele püügivahenditele eraldatud rääbisekvoot on välja püütud.

"Kuigi sel aastal rääbist avavee- ja ääremõrdadega püüda enam ei saa, siis tänu individuaalkvootide rakendumisele on võimalik rääbisepüüki jätkata teiste vahenditega, mille kvoot ei ole veel ammendunud," rääkis regionaalminister Madis Kallas.

Sellest aastast rakendatakse Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel püügivahendipõhiseid individuaalkvoote. Rääbise püüda lubatud 10-tonnine kogukvoot on jaotatud püügiks avavee-ja ääremõrdadega, kastmõrdadega ja mõrrajadadega. Avavee- ja ääremõrdadega püüdjad on lubatud saagi välja püüdnud ja seega peatatakse selle püügivahendi kasutamine rääbisepüügil. Kastmõrdadega ja mõrrajadadega püüdjad saavad jätkata püüki.

Rääbisepopulatsioon on Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järves järjest vähenenud. Selle taga on peamiselt järves valitsevad ebasoodsad looduslikud tingimused, mis ei soosi varu kasvu. Seetõttu on rääbise püügikvooti ka aastatega vähendatud.

Püügipiirangu reguleerimise alus on Vabariigi Valitsuse 11. novembri 2022. a määrus nr 105 "Kutselise kalapüügi võimalused, lubatud aastasaagid ning kalapüügiõiguse tasumäärad 2023. aastal", millega kehtestati rääbise lubatud aastasaak ja selle jagunemine püügivahendipõhisteks aastasaakideks.

Allikas: Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.