Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Looduse Omnibussi retked (2023-07-19 06:43:50)


Teatriretk Saueaugule etenduse " Kotka tee taeva all" vaatama

Neljapäeval, 20. juulil 2023

Etendus toimub sees.

Sõidame Saueaugu Teatritallu etendust " Kotka tee taeva all" vaatama.

Autor ja lavastaja: Priit Põldma
Kunstnik: Kristjan Suits (Tallinna Linnateater)
Helikujundaja: Raido Linkmann
Valguskunstnik: Priidu Adlas (Eesti Draamateater)
Osades: Grete Jürgenson (Rakvere Teater), Kaie Mihkelson (Eesti Draamateater), Andres Mähar (Vanemuine), Sander Roosimägi, Oliver Valk ja Madis Martin Kasterpalu

Sel suvel jätkub Saueaugul viimastel aastatel etendunud Priit Põldma algupärandite rida. "Ilmavõõrale" (2018) ja "Kadunud kodule" (2021) järgneb "Kotka tee taeva all". Seekord on tegu vaba fiktsiooniga, looga lähedusest ja kaugusest ning suurest igatsusest.
Üks isa läks kodunt ära. Lapsed jäid teda ootama. Isa läks, et teha tööd, et teenida elatist, et aidata perekond paremale järjele. Aga ennekõike läks ta, et näha seda, mida kodus olles ei näe. Avarust. Suurt avarust. Nii suurt, et sel pole isegi nime. See, mida ta nägi, sai luuletusteks ja juttudeks. Tema lapsed lugesid neid ja said nii olla oma isaga koos. Siis tuli isa koju tagasi ja tükike avarust oli temaga. Lapsed hingasid seda sisse. Nad küsisid: "Isa, kas sa enam ei pea ära minema?" Isa vaikis. Ja oli varsti jälle läinud.

Etenduses on kasutatud Nikolai Baturini kirju ja Fred Jüssi ning Jaan Kaplinski tekste.

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 17.00 Tagasi Tallinnas kell 23.20

Sõidu hind koos teatripiletiga 55 eurot

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik
täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.


Saadame kinnituse ja arve.

****************************************

 

 

Aiaretk Rein Joostiga Varangul Albert Berzinši pere roosiaias

Teisipäeval, 25. juulil

Elupõlise roosimehe Rein Joosti kasvatatud roose oleme kõik näinud, näiteks Kadrioru pargi roosikünkal, presidendi roosiaias või Tallinnas Sõpruse puiesteel, Viljandi linnahaljastuses jpt kohtades. Paljud on käinud ka Rein ja Külli Joosti rajatud ja 1998. aastal avatud Põltsamaa roosiaeda imetlemas, mis küll tükk aega enam Joosti perele ei kuulu. Rein Joost on nüüdseks roosidega tegelenud üle 60 aasta ja ta on kasvatanud rohkem kui 1000 roosisorti. Ka selle suve nädalavahetustel on ta Viimsis kasvatatud roosidega väljas suurematel taimelaatadel ja -müükidel.

Teisipäeval, 25. juulil on Looduse Omnibussi aiareisihuvilistel haruldane võimalus tema kogemustest osa saada. Eriline roosireis viib meid Haljala lähedale Varangule. Sinna sõidame umbes tund ja 15 minutit, teekonna täidame aga roosijuttudega. Rein Joost jagab oma roosikasvatus kogemusi, soovitab paremaid sorte ja kõik sõitjad saavad talt rooside kohta küsida. Palun mõelge juba kodus välja, mida te roosisortide, hoolduse, haiguste jms kohta iganes teda tahate.

Virumaa ilusate roosiaedade seast valis Rein Joost meile tutvumiseks välja Albert Berzinši suvekodu roosikogu, kus kasvab u 350 roosisorti. Teiste seas on ka mitu Mart Ojasalu värsket aretist, mida ilmselt kusagil mujal veel näha ei saagi. Aastate jooksul on Albert kasvatanud aga rohkem kui 500 sorti. Huvitavad roositoed ja aiarajatised on tema tehtud. Roosikogu tutvustavad meile seal seega kaks asjatundlikku roosikavaleri - Rein ja Albert.

Suvekodu soetas Berzinšite pere 20 aastat tagasi. Rein Joost tunnustab nende Varangul tehtud suurt tööd sõnadega: "Kui inimesel on suur huvi, siis saab temast ruttu asjatundja! Väga tore on, et Alberti huvi jagavad ka abikaasa, lapsed ja lapselapsed. Nende kaunis roosiaed asub väga kehva pinnasega kohas, kus head mulda on väga vähe."

Aia rajamist alustades peremees veel roose ei tundnud - alustuseks ostis ta lihtsalt ühe punase, ühe roosa ja ühe kollase roosi. Iga aastaga huvi e rosomaania kasvab: kord on põnevad Kanada sordid, siis Inglise roosid jpm. Põhjaranniku roosikogude seas on Berzinšite oma nüüd kõige sordirikkam.

Lisaks õite imetlemisele ja kogemuste jagamisele saame sealses koduaias maitsta omatehtud roosimoosi ja -veini. Perekond pakub meile õhtuooteks ka suppi, kohvi ja kooki.

Samas Varangu külas näitab meile seejärel Varangu mõisa kunagist viinavabrikut, kus nüüd on koolituskeskus, selle perenaine Maarja Toonekurg. Mullu tunnustati nende pere tööd omapärase koolituskeskuse juures "Kauni kodu" konkursil, kus hinnatake ka ettevõtete ilusat ümbrust.

Ja enne kojusõitu saame pilgu heita ka Varangu vanale koolimajale, kus on filmitud suur osa Soome režissööri Annti-Jussi Annila mängufilmist "Igitee", mis põhineb Antti Tuuri samanimelisel romaanil. 2017. a valminud film räägib Karjalast pärit inimestest, kes otsisid õnne USAst, kuid tulid petujuttude peale tagasi Nõukogude Liidu valdusse läinud Karjala ossa ja said seal kõik hukka.

Sellel sõidul on kaks reisijuhti: Rein Joost ja aiaajakirjanik ja raamatukirjastaja Meeli Müüripeal, kes teeb bussis roosijuttude otsa lahti.Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 14.00
Tagasi Tallinnas kell 21.00

Sõidu hind koos õhtuse supi, kohvi ja koogiga 45 eurot.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.

Saadame kinnituse.

********************************************

Teatriretk Noarootsi etendust " Nõrkusehetk" vaatama II

 

Neljapäeval,  27. juulil 2023

Sõidame veelkord Noarootsi Teeristi Villa teatrigaraazi etendust"Nõrkusehetk " vaatama.

Donald Churchill
Lavastaja: Vilja Nyholm-Palm
Kunstnik: Ann Lumiste

Osades: Harriet Toompere (Eesti Draamateater), Argo Aadli (Tallinna Linnateater), Miia Tooming

Eksabikaasad Audrey ja Tony kohtuvad pärast kolmeaastast lahusolekut oma suvemajas, et oma kraam ära jagada - kes saab mille endale. Tony on andekas dokumentalist, kuid tegeleb nüüd reklaamide filmimisega, sest see töö on palju tulusam. Ta on uuesti abiellunud verinoore Stellaga ja paar ootab last. Audreygi plaanib meheleminekut, kuid hinges on kahtlused tema väljavalitu Briani osas. Varajagamise käigus rullub lahti nende kooselatud elu. Mälestustelt tolmu üles keerutades lendab sädemeid ja vanad haavad rebitakse lahti. Kuid kas ainult haavad? Kas nad on üldse teineteisest lõplikult üle saanud? Audrey võimukas iseloom, Tony ebapraktilisus, üksteisest mööda rääkimine ja kiivalt saladuses hoitud tõde ei lase neil avameelselt asju arutada. Öeldakse üht, kuid mõeldakse hoopis muud. Kohale saabub ka nende tütar Lucy, kes on teinud kõik, et vanemaid taas kokku viia. Siis aga peab Tony uue naisega sünnitusmajja sõitma ja Audrey läheb Brianiga abielu sõlmima. Lõpuks suudavad mõlmad oma tunnetes ning suhetes selgusele jõuda, valed ja varjamised lõpetada. Ausa pilguga endasse vaatamine toob nende ellu uue pöörde - ehk suudavad nad siiski koos jätkata, sest armastus teineteise vastu ei ole kustunud...

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 16.30 Tagasi Tallinnas kell 23.20

Sõidu hind koos teatripiletiga 52 eurot.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.

Saadame kinnituse ja arve.

 

Allikas: Looduse Omnibussi teated


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.