Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaelu Teadmuskeskus otsib demofarmereid (2023-07-14 12:23:10)


Maaelu Teadmuskeskus kutsub põllumajandusettevõtteid üles liituma rahvusvahelise kliimaprojektiga.

Vaevalt on Eestis või Euroopas mõni põllumajandustootja, kes poleks mõelnud: kuidas kliimamuutus mu ettevõtmisi mõjutab? Lihtne on minna koolitustele, aga demofarmerina saab põllumees endale sobivaid võimalusi ja lahendusi arutada nii nõustajate kui ka teiste tootjatega.

Climate Farm Demo projekti siht on kliimasõbralike lahenduste teadvustamine ning põllumajandusettevõtete võrgustiku arendamine Euroopas.

Projekti üks toetuspunkt ongi demofarmer, kes on valmis oma kogemusi jagama ja loomulikult ka teadmisi ammutama. METK kutsub Eestist osalema vähemalt 25 põllumajandusettevõtet. Euroopast liitub projektiga aga 1500 ettevõtet.

Igale osalevale ettevõttele koostab nõustaja isikliku kliimamuutusega kohanemise ja selle leevendamise tegevusplaani. Koolitusseminaridel jagavad nõustajad ja eksperdid kõige värskemat teavet ning ühiselt arutatakse praktikas kogetut.

"Kutsume liituma põllumajandusettevõtteid, kellel on soov oma tootmise kliimasõbralikkusega tegeleda. Saate tasuta ligipääsu nõustajatele ja ekspertteadmistele, ning teie kogemus on eeskujuks teistele," sõnas METKi võrgustikuosakonna arendusjuht Hanna Tamsalu.

Ta lisas, et projektis osalejad koguvad ideid, kuidas edendada oma ettevõtte majandamise tehnilist poolt, nagu karja haldamine, põllukultuuride ja sõnniku majandamine. Paraneb efektiivsus, vähenevad kulud ja kliimamõju.

"Demofarm on ettenägelik keskkonnamõjude ja seadusandluse vallas ning kohaneb kliimamuutustega kiiremini," selgitas Tamsalu.

Demofarmeri üks põhiülesanne oma ettevõttes on esitluspäevade korraldamine. Samas avanevad võimalused käia ka ise õppereisidel ja esitlustel.

Lisainfot ja registreeruda saab projekti Eesti kodulehel: https://metk.agri.ee/climatefarmdemo

Allikas: Maaelu Teadmuskeskus (METK) 14.07.2023 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.