Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu Ülikooli kandideerimine lõpeb 28. juunil (2023-06-28 07:09:23)


Foto: Andres Tennus

 

Tartu Ülikooli kõrghariduse esimesele astmele ja magistriõppesse võetakse avaldusi vastu tänase, 28. juuni südaööni. 27. juuni seisuga olid eestikeelse õppekava alusel õppida soovijad esitanud 9388 avaldust: esimese astme õppesse 7402 ja magistriõppesse 1986.

 

Tartu Ülikooli vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma loodab, et avalduste esitamise viimasel päeval suureneb õpetajakoolituse erialadele kandideerijate arv veelgi. "On väga rõõmustav, et võrreldes eelmise aastaga on juba praegu näha sisseastujate suuremat huvi õpetajakoolituse vastu. Päev enne kandideerimistähtpäeva on avaldusi esitatud 8% rohkem kui mullu," sõnas Kaldma ja kutsus kõiki kandidaate üles mitte jätma avalduste esitamist viimasele tunnile.

 

Avalduse Tartu Ülikooli kandideerimiseks saab esitada sisseastumise infosüsteemis (SAIS). Kuna SAIS on liidestatud riiklike registritega, piisab enamikul kandidaatidel vaid elektroonse avalduse esitamisest ja eraldi dokumente pole vaja lisada. Kandidaadid, kelle vajalikke haridusandmeid registrites ei ole, st kes on lõpetanud kooli enne 2004. aastat või välisriigis, peavad hiljemalt 28. juunil esitama ülikoolile oma lõpudokumentide originaalid. Dokumente saab esitada nii Tartus kui ka ülikooli Narva ja Pärnu kolledžis, Viljandi kultuuriakadeemias ning Tartu Ülikooli Tallinna esinduses. Lisainfo on veebilehel.

 

Ühele õppeastmele kandideerimiseks saab iga kandidaat esitada kuni kaks avaldust. Nende hulka loetakse ka Pärnu ja Narva kolledžisse ning Viljandi kultuuriakadeemiasse kandideerimise avaldused.

 

Lisaks tasemeõppe vastuvõtule kestab kuni 21. augustini registreerumine mikrokraadiprogrammidesse, mis annavad võimaluse omandada pädevus mõnel kitsamal erialal.

 

Olulised kuupäevad Tartu Ülikooli kandideerimisel

  • Eestikeelsesse õppesse saab avaldusi esitada kuni 28. juuni südaööni.

  • Sisseastumiseksamid ja hindamine kestavad 30. juunist 9. juulini, tulemused selguvad hiljemalt 10. juulil.

  • Esimesed vastuvõtuotsused edastatakse kandidaatidele 11. juulil. Kahe päeva jooksul pärast vastuvõtuotsuse tegemist peavad vastuvõetud kinnitama oma soovi õppima tulla.

  • 4. septembril algab uus õppeaasta.

 

Magistriõppekavade "Kaasaegne finantsjuhtimine" ja "Kaasaegne turundus" alusel õppima asumiseks saab avaldusi esitada alates novembrist ning õppetöö algab 2023/2024. õppeaasta kevadsemestril.

 

 

Rohkem teavet leiab veebilehelt https://ut.ee/et/astusisse.

 

Allikas: Tartu Ülikooli pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.