Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäevasündmused (2023-06-28 07:01:27)


Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeval 89 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 50 varavastast kuritegu, sh 34 vargust.

Toimus 1 inimkannatanuga liiklusõnnetus, milles sai kokku viga 1 inimest.

 

Juhtimiselt kõrvaldati 8 alkoholi või narkootikumide tarvitamistunnustega sõiduki juhti.

 

Ööpäevaga saabus Eestisse 68 Ukraina kodanikku, kellest 41 plaanisid esialgu Eestisse jääda.

 

 

PÕHJA PREFEKTUUR

 

Tallinn

 

Kehalised väärkohtlemised

26. juunil teatati, et Mustamäel Sõpruse puiestee korteris ründas 81-aastane naine 43-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

 

26. juunil teatati, et Lasnamäel Priisle teel korteris küünistas 27-aastane naine oma elukaaslast, 33-aastast meest. Mees lahkus pärast politsei saabumist vabatahtlikult sündmuskohalt.

 

Vargus

26. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Vibu tänavalt on varastatud kaks jalgratast koguväärtusega 1100 eurot.

 

Harjumaa

 

Kehaline väärkohtlemine

26. juuni teatati, et Maardu linnas lõi 68- aastane naine 55-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

 

 

Piiriturvalisus

26. juunil viis Põhja prefektuuri ametnik läbi illegaalimenetlused kolme Moldova Vabariigi kodaniku suhtes: 1989. aastal, 1982. aastal ja 1987. aastal sündinud mehed. Meeste ütlused Eesti Vabariigis ja Schengeni alal viibimise kohta olid ebausaldusväärsed. PPA lõpetas nende lubatud viisavaba viibimisaja ja alates 26. juunist viibisid nad Eesti Vabariigis ning Schengeni alal ebaseaduslikult. Neile koostati ettekirjutused Eestist lahkumiseks ning kohaldati kolmeks aastaks Schengeni sissesõidukeelud.

 

 

LÕUNA PREFEKTUUR

 

Viljandimaa

 

Kehaline väärkohtlemine

Politseisse pöördus Viljandis elav naine, kelle sõnul oli elukaaslane teda 25. juunil korduvalt füüsiliselt rünnanud. Lisaks oli mees naiselt ära võtnud telefoni ja 100 eurot sularaha. Vägivallajuhtumi üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Võrumaa

 

Kelmus

23. juunil leidis Võrumaal elav mees Marketplace müügikeskkonnast endale sobiliku ATV. Ta võttis müüjaga ühendust, kandis tema Soome pangakontole 10 490 eurot soovitud toote eest, kuid tänaseni ei ole ostja soovitud kaupa kätte saanud. Niisamuti ei saa ostja enam ühendust müüjaga. Kelmusjuhtumi üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Piiriturvalisus

Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise kolmel Venemaa ja ühel Ukraina kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

 

LÄÄNE PREFEKTUUR

 

Raplamaa

 

Kelmus

26. juunil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et aprillis soovis ettevõte osta Prantsusmaalt tööriistaakusid ning müüja lubas ostetud akud kullerfirmaga kohale saata. Soetatud kaupa ei ole ettevõte tänaseni saanud ega ole ka saanud makstud raha tagasi. Tekitatud rahaline kahju on 11 350 eurot.

 

Asja omavoliline kasutamine

26. juuni hommikul anti politseile teada, et Kaiu alevikus võttis seni kindlaks tegemata isik omavoliliselt sõiduauto Audi. Auto leiti samal päeval veidi hiljem Juuru alevikust.

 

IDA PREFEKTUUR

 

Ida-Virumaa

 

Kehaline väärkohtlemine

27. juunil sai politsei teate, et Narvas Kerese tänaval löödi 73-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Vargused

24. juunil sai politsei teate, et Jõhvis Tartu põigu tänaval varastati vaba juurdepääsu teel seljakott isiklike asjadega. Vargusega tekitatud kahju on 600 eurot.

 

26. juunil teatati politseile, et Narvas varastati vaba juurdepääsu teel käekell, mobiiltelefon ning ehted. Vargusega tekitatud kahju on 1600 eurot.

 

26. juunil sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Olevi tänaval asuvast korterist on varastatud akna lõhkumise teel gaasiboiler, köögitehnika ja ka toitu. Vargusega tekitatud kahju on 300 eurot.

 

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni prokuratuuri avalike suhete osakonna nõunikult Kristiina Kivarilt telefonil 58024267 või e-posti aadressil kristiina.kivari@prokuratuur.ee

 

Piiriturvalisus

26. juunil tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise neljal Venemaa, kahel Ukraina ja ühel Moldova kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

 

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

Allikas: PPA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.