Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Viimased aastad on olnud turba kaevandamiseks soodsad (2023-06-20 07:32:17)


Maa-ameti andmetel kaevandati Eestis 2022. aastal kadusid arvestamata 10,7 miljonit tonni põlevkivi, kaevandatud kogus oli 16% suurem kui 2021. aastal, kuid 14% väiksem kui 2017-2021 aastatel keskmiselt. Põlevkivi oli jätkuvalt Eesti enimkaevandatud maavara.

Lisaks põlevkivile kaevandati 2022. aastal koguseliselt kõige enam liiva ja kruusa (kokku 6,0 miljonit kuupmeetrit), lubjakivi ja dolokivi (kokku 2,6 miljonit kuupmeetrit) ning turvast (1,1 miljonit tonni). Väiksemas koguses kaevandati ka savi ja meremuda.

Ehitusmaavarasid (liiva, kruusa, lubja- ja dolokivi) kaevandati koguseliselt 21% vähem kui 2021. aastal. Turvast võimaldasid 2022. aasta suve ilmaolud toota 22% rohkem kui aasta varem ja 36% rohkem kui eelneva viie aasta keskmine. Kaevandatud turbast oli 60% vähelagunenud ja 40% hästilagunenud turvas.

Maavarade koondbilanss võtab kokku maardlate ja mäeeraldiste varu seisu aruandeaasta alguses ja lõpus ning varu muutused aasta jooksul. 2022. aasta bilansiga on võimalik tutvuda Maa-ameti geoportaalis.

2022. aasta 31. detsembri seisuga oli registris arvel 967 maardlat. Kehtivaid keskkonnalube maavara kaevandamiseks oli 785.

Maardlate ja mäeeraldiste asukohtadega ning neist viimasel viiel aastal kaevandatud kogustega saab tutvuda Maa-ameti geoportaalis maardlate kaardirakenduses. Maavarade registri ruumiandmed on avaandmetena allalaetavad.

Allikas: Maa-ameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.