Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaülikoolis algas veterinaarmeditsiini suure juubeliaasta tähistamine lõpuaktusega (2023-06-19 05:43:13)


16. juunil lõpetas Eesti Maaülikooli järjekordne lend loomaarste. Lõpuaktus oli avalöök veterinaarmeditsiini 175. aastapäeva tähistamisele.

Eesti Maaülikooli rektor professor Ülle Jaakma ütles, et veterinaarmeditsiini õpetamise algust Tartus võib lugeda ka maaülikooli sünniajaks, kui arvestada meie erialasid. "Loomaarstiõpe on ju maaülikooli üks nurgakivi, seega tähistame veterinaarmeditsiini juubelit tänavu kogu maaülikooliga," sõnas Jaakma.

Juubelisündmused algasidki reedel, 16. juunil veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi lõpuaktusega. Ülikooli lõpudiplomi sai 65 noort, neist 43 lõpetas veterinaarmeditsiini eriala, kellest 15 õppisid eestikeelsel ning 28 ingliskeelsel õppekaval. Instituudi teistel erialadel lõpetab bakalaureuseõppe 18 üliõpilast, kellest 9 õppis toiduainete tehnoloogia ja 9 loomakasvatuse õppekaval. Lisaks saab kolm üliõpilast toiduainete tehnoloogias ja üks üliõpilane loomakasvatuses magistrikraadi.

Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi direktor Toomas Tiirats ütles, et hea meel on tõdeda, et sel aastal on instituudis cum laude ehk eriti heade õpitulemustega lõpetajaid seitse. "Esmakordselt on meil cum lauded ka ingliskeelselt veterinaarmeditsiini erialalt ja neid on koguni kolm. Nii tugevat välisüliõpilate lendu pole meil tõenäoliselt varem olnudki. Loomaarstiõpe on jätkuvalt populaarne, samas on see ka üsna raske, sest arstiõppe eeldab pikka ja põhjalikku ettevalmistust. Loodan, et kõik lõpetajad saavad tulevikus väikese uhkusenoodiga meenutada, et nende lõpuaktus toimus just veterinaarmeditsiini juubeliaastal," sõnas Tiirats. 

Kuigi juba maikuust tervitavad Tallinna poolt Tartusse saabujaid maaülikooli linnakus kaks juubelihõngulist elusuuruses punutud hobuse kuju, saabub juubelipidustuste kulminatsioon oktoobri alguses. Siis korraldab maaülikool Tartus Põhja- ja Baltimaade veterinaarkõrgkoolide konverentsi, trükist tuleb veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi juubeliraamat ning veterinaarmeditsiini lugu tutvustakse teemapõhise näitusega.

Toomas Tiirats ütles, et 6. oktoobril kutsutakse sündmustest osa saama ka linnarahvas ja kõik huvilised. Suur juubelipäev juhatatakse kell 10 hommikul sisse põnevate sündmustega Tartu kesklinnas, kus on uudistamist nii noortele kui ka vanadele. "Südapäeval avame esimese veterinaariakliiniku asukohas Tartu Ülikooli von Bocki maja küljes mälestustahvli. Päeva arenedes on aga ülikoolipere oodatud akadeemilisele aktusele," võtab Toomas Tiirats juubeliplaanid kokku.

Tartus on järjepidevalt loomaarste koolitatud juba tsaariajast peale. Algusaeg dateeritakse 13. oktoobrisse 1848, mil toonane Tartu Veterinaariakooli direktor ja professor Peter Jessen võttis Tartu Ülikooli peahoone kõrval paiknenud kliinikus esimese patsiendina vastu sälu.

Veterinaarmeditsiini juubeliaasta sündmuste kava täieneb jooksvalt Eesti Maaülikooli kodulehel.

 

 

Allikas: Eesti Maaülikooli pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.