Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaamet alustas kaitsealal ebaseaduslikult raiutud puude tõttu kriminaalasja (2023-06-19 05:35:11)


Mai lõpus avastati, et Hiiumaal Õngu rabas on loodushoiutööde tegemise käigus raiutud puid, mille mahavõtmist tööde projekt ette ei näinud. Rikkumise ulatuse esialgsed hinnangud andsid aluse kriminaalmenetluse alustamiseks.

Kriminaalasja alustati karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb kaitstava loodusobjekti kaitse nõuete eiramist.

Keskkonnaameti peadirektori asetäitja järelevalve valdkonnas Olav Avarsalu selgitas, et keskkonnakahjuga juhtumi puhul annab seadus aluse kriminaalmenetluseks, kui tekitatud kahju on rahasse ümber arvutatult suurem kui 4 tuhat eurot. "Õngu rabas väljaspool loodushoiutööde projekti raiutud puukändude mõõdistamine on lõppenud ning tulemused annavad aluse kriminaalasja alustamiseks," ütles Avarsalu.

Uurimine on veel algusjärgus, kellelegi kahtlustust esitatud ei ole ning kahju lõplik suurus selgub uurimise käigus.

Tihu järvede ja Õngu raba taastamisprojekti eesmärk on stabiliseerida Tihu järvede veetase ja parandada Õngu raba seisundit. Tööde käigus plaanitakse sulgeda Õngu rabas kuivenduskraavid ja rajada Tihu järvede väljavoolule põhjapais. Kõik langetatud puud, sealhulgas loata langetatud puud, jäeti metsa.

Kriminaalmenetlust viib läbi Keskkonnaamet ning juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

 

Allikas: Keskkonnaameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.