Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajandus- ja Toiduamet võõrandas hätta sattunud omaniku käest 16 koera (2023-06-15 07:16:25)


Teisipäeval võõrandas Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) koostöös Eestimaa Loomakaitse Liidu (ELL) ja tiibeti mastifite tõuühinguga 16 koera, nende hulgas neliteist Tiibeti mastifit ja kaks tšau-tšaud. Põhjuseks on asjaolu, et koerte senine omanik viibib teadmata ajaks eemal ja koerte eest nõuetekohaselt hoolitseda ei saa.

 

PTA Ida regiooni juhtivspetsialisti Kaja Vainula sõnul vaadati koerad üle juba juuni alguses ja mastifitest olid olemas kõik koerad, kes loomapidajal olid märtsikuise kontrollkäigu ajal. "Ehkki koerte esmane hoolitsus on tagatud (sööt, joogivesi, aediku puhastus), sellest pikemaks ajaks ei piisa," kommenteerib Vainula, lisades, et need koerad vajavad iga päev inimesega suhtlemist, aktiivset liikumist, kammimist jms, mis tagaks nende heaolu ja jätkuva tervise. Koerte omanik viibib aga eemal, mistõttu ei ole temal võimalik koerte eest hoolitseda. "Koerte heaolu ja tervis ei ole seega tagatud ning see võib lõppeda mõne koera raskema haigestumise, surma või eutaneerimisega," sõnab Vainula.

 

Kõik koerad on võõrandatud Eestimaa Loomakaitse Liidule.

 

Vainula sõnul teeb ELL koostööd tõuühingutega, et leida koertele uued kodud.

 

Oleme hoolivad ja märkame, kui keegi ei tule oma lemmikutega enam toime. Sellisel juhul saab Põllumajandus- ja Toiduametit teavitada, kirjutades e-postile vihje@pta.agri.ee.

Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.