Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Algas PRIAs toiduainetööstustele mõeldud erakorralise toetuse taotluste vastuvõtt (2023-06-15 07:14:17)


14. juunil avanes e-PRIAs taotlusvoor toiduainetööstuses tegelevatele töötlemisettevõtetele, kes saavad taotleda toetust 2022. aastal 1. märtsist 31. detsembrini tehtud energiakulu hüvitamiseks. Taotlusi võetakse vastu 21. juunini.

 

PRIA arengutoetuste osakonna juhataja Piret Kljutšivski ütleb, et sel suvel avaneb PRIAs kaks erakorralise toetuse taotlusvooru. "Täna avanenud voorus saavad toetust taotleda toiduainetööstuse töötlemisettevõtted ja 4.-11. juulil põllumajandustoodete esmatootmisega tegelevad ettevõtjad. Kindlasti on tegu väga oluliste toetustega, mis aitavad ettevõtjaid praegustes keerulistes oludes hakkama saada," lisab Piret Kljutšivski.

 

Toetus on välja töötatud, et toetada Eesti toidujulgeoleku tagamist ja toidusektori konkurentsivõime säilitamist. Toetus aitab leevendada Venemaa Föderatsiooni sõjalisest agressioonist Ukraina vastu tingitud negatiivseid mõjusid toiduainetööstuse tegevusvaldkonnas tegelevatele ettevõtjatele.

 

Taotlusvooru eelarve on 4,9 miljonit eurot ja seda rahastatakse Eesti riigieelarvest riigiabina. Toetust saab ühe taotleja kohta taotleda minimaalselt 1000 eurot ja maksimaalselt 200 000 eurot.

 

Toetust saavad taotleda toiduainetööstuse tegevusvaldkonnas tegutsevad füüsilisest isikust ettevõtjad või juriidilised isikud, kes taotluse esitamise ajal ja taotluse esitamisele vahetult eelnenud kahel majandusaastal on tegelenud toiduainete tootmisega, välja arvatud kala, vähilaadsete ja limuste töötlemine ja säilitamine ning lemmikloomade valmistoidu tootmine.

 

Toetust antakse ainult siis, kui taotleja töötlemisettevõtte 2022. aasta energiakulu ja taotleja toiduainete tootmise tegevusalal saadud müügitulu suhtarv on võrreldes 2021. aasta sama suhtarvuga vähemalt 10 protsendi võrra halvenenud.

 

PRIA teeb toetuse määramise otsused selliselt, et toetus oleks võimalik toetuse saajale välja maksta hiljemalt 31. detsembril 2023, kuid mitte enne, kui Euroopa Komisjon on teinud riigiabi teatise kohta lubava otsuse.

 

Toetuse täpse sisu ja taotlemise tingimuste kohta saab täpsemat infot meetme määrusest ja PRIA kodulehelt. Toetuste ja e-PRIA kasutamise kohta saab abi küsida helistades PRIA investeeringutoetuste infotelefonil 737 7678.

 

 

Allikas: Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.