Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Pärnumaal toimub rahvusvaheline puisniidu konverent (2023-06-13 07:40:51)


14. juunini toimub Pärnumaal Ojako keskuses rahvusvaheline puisniidu teemaline konverents "Keeping wooded meadows - Nordic-Baltic practices", mille põhifookus on puisniitude taastamise kogemuste vahetamisel ja maaomanike ning hooldajate kaasamisel Põhja- ja Baltimaades.

Puisniidud on läbi aegade olnud Eesti maastike lahutamatu osa. Eesti puisniitudest on alles väga vähe ja enamus neist on võsastunud või lausa metsa kasvanud. Seepärast on järjest olulisem puisniitude taastamine. 2023. aasta on puisniidu teema-aasta, mil pööratakse tavapärasest rohkem tähelepanu puisniitude säilitamisele ja taastamisele.

Keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra sõnul on Eesti parim koht, kus puisniitudest rääkida ja kokku kutsuda puisniidu huvilised. "Iga riigi puisniidud on ilusad ja unikaalsed ning kannavad väärtust oma rahva jaoks. Eestlaste jaoks on puisniidud aga kindlasti oluline osa kultuuriloolisest identiteedist. Järgmised kolm päeva annavad hea võimaluse arutada ning jagada oma kogemusi, kuidas hoida ja säilitada seda rikkust, mida puisniidud endas kätkevad," ütles Vakra.

Konverentsil osalevad teadlased, eksperdid ja niitude hooldajad Eesti naaberriikidest ja kaugemalt. Programm sisaldab nii ettekandeid, lisandväärtuste töötuba kui väljasõite niidule.

Konverentsi päevakavaga on võimalik tutvuda Keskkonnaameti veebilehel.

 

Allikas: Keskkonnaameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.